UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Polski dwór królewski był jedną z wielu scen, na których rozgrywało się tzw. theatrum ceremoniale, gdzie za pomocą znaków wizualnych przekazywano informacje o przynależności społecznej i obowiązującej hierarchii. Doktor Joanna Kodzik oparła swoją pracę na nowożytnych niemieckich pracach teoretycznych i odwołała się do modelu amerykańskiego socjologa Talcotta Parsonsa.Dział Ogrodowy | praktyki

Plakat A3 Ogrod praktyki_DRUK.jpg

Studencie!

Masz niepowtarzalną okazję zdobywać doświadczenie zawodowe na świeżym powietrzu, w niezapomnianych okolicznościach przyrody, w kontakcie ze sztuką!

Dział Ogrodowy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie poszukuje studentów chętnych do odbycia praktyk. Oferujemy możliwość praktycznego zapoznania się z opieką nad historycznym, rozbudowywanym od końca XVII wieku, założeniem ogrodowym. Barokowe ogrody włoskie oraz rozległe założenia krajobrazowe z XVIII i XIX wieku wymagają troski przez cały rok, a szczególnie w okresie letnim i jesiennym.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności związanych z zarządzaniem zabytkowym ogrodem królewskiej rezydencji, napisz do nas: ogrody@muzeum-wilanow.pl

Podziel się:
Wykop Facebook
2015-07-02
Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

Dzień u Króla Jana 2019_fot. K.Szkoda_Baseup_48.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie to niesamowita przygoda: nowi ludzie, nowe doświadczenia i potężna dawka wiedzy o historii, kulturze, przyrodzie! Wybierz coś dla siebie.

ogrody1.jpg

Ogród króla (film)

To jedna z najbardziej niezwykłych twarzy króla, którego znamy przede wszystkim jako zwycięzcę spod Wiednia. Tymczasem Jan III był dobrym gospodarzem, interesował się rolnictwem i ogrodnictwem. Wiemy, że sprowadzał do Wilanowa szczepki rzadkich roślin, w tym cytrusów, a może nawet sam sadził drzewa w wilanowskim parku. Zobaczmy, co rosło w Wilanowie pod jego okiem.