UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

44_ksiazka chinska mala.jpg

Dalekowschodnia porcelana i wyroby z laki oraz przedmioty produkowane w Europie na wzór chińskich i japońskich lub dekorowane „w stylu chińskim” zdobiły wnętrza pałacu w Wilanowie od początku jego istnienia. Warto odkryć znaczenie tych niezwykle ciekawych i cennych obiektów.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Jan III Sobieski – polski bohater narodowy i zwycięzca spod Wiednia. Historia. Pamięć. Dziedzictwo | konferencja 19–20 września 2017

konferencja_wiedeń.jpg

19 i 20 września 2017 roku badacze z Austrii, Niemiec i Polski spotkali się w Wiedniu, aby dyskutować o Janie III Sobieskim. Postać polskiego króla, wodza, polityka i mecenasa została potraktowana jako punkt wyjścia do rozmów o wspólnych zmaganiach z Imperium Osmańskim i podzielonej pamięci o bohaterach tych wydarzeń. Konferencja organizowana przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Polską Akademię Nauk Stację Naukową w Wiedniu, Instytut Badań nad Historią Sztuki i Muzyki oraz Instytut Nauk o Kulturze i Historii Teatru Austriackiej Akademii Nauk towarzyszyła wystawie Jan III Sobieski. Polski król w Wiedniu, prezentowanej od lipca do listopada w dawnym Pałacu Zimowym księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Ekspozycja została przygotowana przez Museum Belvedere we współpracy z polskimi rezydencjami – Zamkiem Królewskim na Wawelu, Zamkiem Królewskim w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
jan-iii-sobieski-baner.jpg

Jan III Sobieski. Polski król w Wiedniu | wystawa do 1 listopada 2017 (artykuł)

Polski król Jan III (1629-1696) jest bohaterem wystawy przygotowywanej przez wiedeńskie Belvedere we współpracy z polskimi muzeami rezydencjami – Zamkiem …

Sobieski JanIII.jpg

Pokaz portretu Jana III Sobieskiego z kościoła św. Józefa na Kahlenbergu | do 6 listopada (artykuł)

Portret króla Jana III SobieskiegoMalarz nieznany, czynny w Europie ŚrodkowejPołowa XVIII w.Wiedeń, kościół rektoralny Księży Zmartwychwstańców pw. św. Józefa na …

Katalog_JanIIISobieski.jpg

Jan III Sobieski. Polski król w Wiedniu (artykuł)

Katalog wystawy przygotowanej przez cztery polskie rezydencje królewskie i Museum Belvedere w Wiedniu zawiera sześć esejów o polityce i kulturze czasów Jana III oraz opisy dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycji.

Monumenta_przepisy_okladka_front_S.jpg

Nowe książki wilanowskie (artykuł)

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Rzetelna widza spotyka się w nich z piękną oprawą graficzną – prawdziwa uczta dla umysłu i zmysłów.