UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Ta książka to próba syntetycznego ujęcia królewskiej ikonografii okazjonalnej (trofealnej, efemerycznej, doraźnej) – swoistego wizualnego itinerarium króla Władysława IV - od narodzin po ceremoniał pogrzebowy.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.

Klub Haftu – galeria prac

album zdjęć

Klub Haftu – Praca Pani Anny Czeczotko. Fot. Adrian Uszkiewicz

Klub Haftu_Anna Czeczotko 3.jpg

Klub haftu powstał z myślą o osobach, które ukończyły kursy haftu w Wilanowie  i pragną dalej rozwijać się w tej dziedzinie. Przedstawione w galerii prace to dzieła Uczestniczek, które chcą podzielić się z nami dokonaniami w tej pracochłonnej technice. Jesteśmy pewni, że ta kolekcja stanowi jedynie preludium do kolejnej, jeszcze bardziej zachwycającej.

Klub Haftu 2.JPG

Kursy haftu dla dorosłych | 16 grudnia | nowa edycja dla średniozaawansowanych (aktualność)

Spowolnijmy bieg czasu i zanurzmy się w tradycję. W ramach Wilanowskiego Atelier ożywiamy dawną, wspaniałą sztukę haftu. Zapraszamy na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, podczas których w pałacu króla Jana III ożywa na nowo zanikająca sztuka czarowania igłą i nitką.

historia haftu.jpg

Historia haftu (artykuł)

Haft płaski to podstawowa, najstarsza technika hafciarska wykształcona prawdopodobnie poprzez wykorzystanie dekoracyjnych właściwości szwów łączących poszczególne części odzieży. Jej początki …

53_wil.1140.jpg

Portrety haftowane (karta katalogowa kolekcji, Kolekcja)

Para portretów przedstawiających Marię Leszczyńską, córkę króla polskiego Stanisława Leszczyńskiego oraz jej małżonka Ludwika XV, króla Francji, wykonana została haftem półkrzyżykowym na kanwie lnianej (przeciętnie 63-65 ściegów na 1 cm2).