nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.

Konkursy rozstrzygnięte


„Barokowe podróże” | wyniki konkursu

31_01kareta.jpg

W dzisiejszych czasach podróżujemy łatwo i szybko, a przemierzanie nawet tysięcy kilometrów nie jest dla nas czymś nadzwyczajnym.

Trzy i pół wieku temu czas i przestrzeń stanowiły wyzwanie. Podejmowały je różne osoby – od królów i magnatów, poprzez szlachtę, żołnierzy, pielgrzymów, kupców, aż po jarmarcznych kuglarzy i wędrownych grajków.

Wszystkich chętnych na spotkanie z XVII-wiecznymi podróżnikam zaprosiliśmy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Barokowe podróże”. 

Zadanie konkursowe polegało na odszukaniu w lokalnych źródłach historycznych postaci żyjącej w XVII wieku, która odbyła co najmniej jedną podróż i zbadaniu na jej przykładzie, jak wyglądały barokowe podróże. Poszukiwania i ich efekty należało przedstawić w formie opublikowanego w internecie bloga. 

Konkurs przeznaczony był dla uczestników w wieku 13–19 lat, w dwóch kategoriach wiekowych: 13–15 i 16–19 lat. 

Rozstrzygnięcie konkursu

kufer podrózny 3.JPG

Śladami barokowych podróżników podążyli uczestnicy konkursu „Barokowe podróże”. Szperali w archiwach i bibliotekach, odtwarzali trasy na dawnych mapach, odwiedzali i fotografowali kościoły, karczmy i dwory, a nawet nagrywali filmy i utwory muzyczne. Swoje poszukiwania i doświadczenia opisywali na blogach. W konkursie udział wzięło 6 zespołów.

Jury w składzie: Aleksandra Głowacz – kierownik Działu Edukacji, Patrycja Żołędowska – zastępca kierownika Działu Edukacji, przyznało następujące nagrody:

Kategoria 13–15 lat:

I nagroda: blog JAK CHRISTIAN CZEPKO PO EUROPIE KWESTOWAŁ, stworzony przez zespół z Gimnazjum Społecznego w Świdnicy (zespół w składzie: Adrian Augustyn, Michał Konarski, Izabela Budis, opiekun: p. Marlena Chalimoniuk)

Kategoria 16–19 lat:

II nagroda: blog OD WOJNY TRZYDZIESTOLETNIEJ DO BITWY POD WIEDNIEM – WOJENNE PODRÓŻE JOACHIMA RÜDIGERA VON DER GOLTZA, stworzony przez zespół z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim (zespół w składzie: Jolanta Gorczyca, Bartosz Rowiński, Maciej Rumowski, Adrian Kociuba, opiekun: p. Maciej Rydzewski)

W związku z niewielką liczbą uczestników jury postanowiło nie przyznawać dalszych nagród ani wyróżnień. Nagrody dla laureatów zostaną wysłane pocztą na adres szkoły.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kontakt: barokowepodroze@muzeum-wilanow.pl 

Organizator konkursu: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Współorganizacja i patronat medialny: miesięcznik „Mówią Wieki”

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook