UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Konserwacja i restauracja Gabinetu Farfurowego

film

Film opowiada o pracach konserwatorskich przy ceramicznej dekoracji ścian Gabinetu Farfurowego, znajdującego się na piętrze pałacu króla Jana III w Wilanowie. Tworzą ją kompozycje z biało–niebieskich fajansowych fliz z wytwórni w Amsterdamie i Utrechcie, wykonane około 1690 r. Przyjmując, że dekoracja ta powstała za czasów króla Jana III, można stwierdzić, że należy ona do najwcześniejszych zachowanych realizacji, w których ceramiką ozdobione są wszystkie ściany. Kompletny wystrój tego pomieszczenia o wyjątkowej dla Wilanowa wartości historycznej i naukowej, reprezentujący klasę artystyczną godną rezydencji monarchy, należy do unikatów pośród innych dokonań tego typu w Europie.

Podziel się:
Wykop Facebook
gabinet_farfurowy_fot_a_indyk.jpg

Prace konserwatorskie w Gabinecie Farfurowym (artykuł)

W okresie od sierpnia do grudnia 2014 r. trwały prace konserwatorskie przy ceramicznej dekoracji ścian Gabinetu Farfurowego, który znajduje się …

1_oczyszczanie_sztukaterii_Sala_Uczt_konserwacja_J_Andrzejewski.JPG

Prace konserwatorskie w Sali Uczt (artykuł)

Konserwacją i restauracją objęte zostały wnętrze Sali Uczt znajdującej się na ostatniej kondygnacji korpusu głównego pałacu oraz obie prowadzące do niej klatki schodowe. Na wystrój wnętrza składają się zróżnicowane dekoracje. Sufit i fasety zdobią XIX-wieczne sztukaterie.

1_oczyszczanie_sztukaterii_konserwacja_gabinet_o_trzech_oknach_fot_J_Andrzejewski.JPG

Prace konserwatorskie w Gabinecie o Trzech Oknach (artykuł)

Prace konserwatorskie objęły wszystkie elementy dekoracji ścian i sufitu: fasetę z końca XVII w. (1687 r.) oraz iluzjonistyczne malowidła z trzeciej dekady XVIII w. fundacji Elżbiety Sieniawskiej.