nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Bernard O’Connor – irlandzki katolik, który przeszedł na anglikanizm, osobisty lekarz króla Jana III, zapalony przyrodnik i wnikliwy historyk, przebywał w Polsce kilka miesięcy, ale dzięki intuicji, zmysłowi obserwacji i darowi słowa zdołał ją opisać tak, jak żaden inny gość z Wysp Brytyjskich aż do Normana Daviesa. Spoglądał na Rzeczpospolitą chłodnym okiem medyka: dostrzegał wszystkie jej bolączki i cnoty. Historia Polski O'Connora jest niezwykle cennym źródłem, a przy tym interesującym dziełem literackim.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Kraina Kinder Niespodzianki

strefa_kinder_ogród_światła.jpg

Zrobiło się naprawdę zimno. Dlatego wspólnie z Kinder Niespodzianką przygotowaliśmy miejsce, w którym po zimowym weekendowym spacerze będzie można się ogrzać i wziąć udział w zabawach pobudzających kreatywność. Na rodziców czeka kawiarenka, a dzieci zapraszamy do niezwykłej Krainy Kinder Niespodzianki, w której będą mogły zobaczyć m.in. malowanie światłem!


W Krainie Kinder Niespodzianki działa fantastyczna Fabryka Zabawek! Można w niej zobaczyć przedmioty wykonane na podstawie projektów dzieci. Można również stworzyć własne dzieła – złożyć i pomalować zabawki trójwymiarowe.

Wszyscy, którzy wejdą do Oranżerii, będą mieli szansę zobaczyć niesamowity pokaz „Historie malowane światłem”. Przygotowany przez artystów wizualnych świetlny pokaz otworzy przed widzami fantastyczny świat wyobraźni.

Po obejrzeniu wystawy i pokazów zapraszamy na wyjątkowy plac zabaw, na którym są m.in.

  • Koloroskop, który pozwala dzieciom tworzyć barwne obrazy,
  • Kreator Kolorów, czyli dotykowa, komputerowa kolorowanka,
  • KulerLab, czyli tor przeszkód dla kulek.


MIEJSCE: Oranżeria (budynek przy Magicznym Ogrodzie Króla)
TERMIN
: 10 grudnia 2016 – 26 lutego 2017 (soboty i niedziele), godz. 16.00–20.30
WSTĘP: w cenie biletu do Królewskiego Ogrodu Światła
BILETY:  10 zł – bilet pełny, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny


PARTNER WYDARZENIA

   


drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
mapping_03_Marcin_Mastykarz_poziome.jpg

Mappingi (aktualność)

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich. Zapraszamy w soboty i niedziele o godz.: 17.30, 18.30, 19.30 i 20.30.

Animacja plafonu Zima (Film, PJM) (artykuł)

Animacja plafonu ZIMA tłumaczona na Polski Język Migowy (PJM).

Plafon Zima w Antykamerze Króla.jpg

Zima (film)

O co chodzi w plafonach w pałacu w Wilanowie? Jaki jest sens tych wszystkich mitologicznych odwołań i nawiązań? Która postać …

Zima w ogrodach wilanowskich, fot. J. Dobrzańska2.JPG

Zima w ogrodach wilanowskich (album zdjęć)