UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewscy ogrodnicy | soboty w lipcu i sierpniu

aktualność

Królewscy ogrodnicy. Fot. Ewa Behrens.jpg

W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty. Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny można było niegdyś zobaczyć w przypałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w królewskich ogrodach, prowadzone z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych oraz dawnych ubiorów.

Gdzie: ogrody wokół pałacu.
Kiedy:
wszystkie soboty lipca i sierpnia, godz. 15–18.
Zasady uczestnictwa:
po wykupieniu biletu do parku w kasie muzeum. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Podziel się:
Wykop Facebook
ziemniak, Pixabay.jpg

Sekretne życie ziemniaka | warsztaty ogrodniczo-kulinarne dla rodzin z dziećmi | 9 września (aktualność)

Był stałym bywalcem dawnych uczt – zapraszano go na wytworne przyjęcia królewskie, ale nie gardził też zwykłymi obiadami na wsi. Ziemniak – nie taki zwykły, jak bywa postrzegany. Poznajcie dyskretny urok ziemniaka i jego cykl życia podczas rodzinnych warsztatów ogrodniczo-kulinarnych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

damy w ogrodach1, fot. Maciek Domański.jpg

Damy w ogrodach | historia ożywiona | letnie weekendy (aktualność)

Przyjdźcie do ogrodów wilanowskich, odszukajcie damy w dawnych strojach i sprawdźcie, czym się zajmowały. Posłuchajcie opowieści o XVII-wiecznej etykiecie, modzie i urodzie, gotowalniach... A następnie sami przebierzcie się w dawny strój i spróbujcie swoich sił w tańcu lub teatrze dworskim. Zapraszamy we wszystkie letnie weekendy!

sepet1.jpg

Wszyscy ludzie króla | historia ożywiona | letnie weekendy (aktualność)

W letnie weekendy zapraszamy na spotkania z historią ożywioną. W każdą sobotę i niedzielę wybrani ludzie króla będą pełnić służbę w obozie królewskim i opowiadać o różnorodnych aspektach życia w dawnej Polsce. Zaprezentują przy tym ciekawe przedmioty i umiejętności, wykorzystując niezwykłą sztukę rekonstrukcji. Zapraszamy w każdą letnią sobotę i niedzielę, w godz. 11–16.Wstęp w cenie biletu wstępu do parku.