UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

W prezentowanym tomie, zawierającym dziesięć artykułów, znawcy epoki staropolskiej przyglądają się dziejom władcy i państwa w okresie między Chocimiem a Wiedniem, gdy Rzeczpospolita po raz ostatni w swej przedrozbiorowej historii odgrywała ważną, a często decydującą rolę na arenie europejskiej. Badaczy interesuje życie wewnętrzne państwa, zwłaszcza system parlamentarny, jak i polityka zagraniczna, która doprowadziła Lwa Lechistanu pod mury Wiednia i do namiotów wielkiego wezyra. Czasy były gorące, pasjonujące i pełne niespodziewanych zwrotów akcji – i taka niech będzie lektura tej książki.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.

Królewska Akademia Sztuki 2012-2017 | galeria zdjęć

album zdjęć

Fot. Mażena Sezonow

KAS2016, fot. Mażena Sezonow & Ewa Rzodkiewicz.jpg

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności.

W ramach kursu omawiamy wiele zagadnień, takich jak na przykład perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. W programie poszczególnych edycji zapoznajemy się z różnymi technikami artsystycznymi, takimi jak: rysunek węglem, rysunek piórkiem i kolorowymi tuszami, gwaszem, akwarele.

Kuratorem Wilanowskiej Akademii Sztuki jest artysta malarz Andrzej S. Grabowski (agrabowski@muzeum-wilanow.pl).

Plakat_PL_z_logami_modrzejewska.jpg

„Helena Modrzejewska – ikona stylu” – konkurs rozstrzygnięty (2011) (artykuł)

"Helena Modjeska – Icon of Style" CONTEST Muzeum Pałac w Wilanowie zaprosiło uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania …

55_tarcza sobieskiego i miecze.jpg

Pęknięta tarcza (film)

Jan III Sobieski i Maria Kazimiera byli partnerami nie tylko w sprawach prywatnych, ale i politycznych. Udało im się stworzyć ciepły rodzinny dom dla czwórki dzieci, tak różny od usztywnionych etykietą absolutystycznych dworów Europy. Zobacz film o dzieciach Jana III i Marysieńki, o wzlocie i upadku rodu Sobieskich.

45_zrzut_pejzaze.jpg

Pejzaż holenderski - duma i emocje (e-learning)

Moglibyśmy porównać te obrazy do fotografii, które obecnie robimy, aby zatrzymać wspomnienie miłej chwili, ładnego przedmiotu lub ludzi, którzy za …

konserwacja_gabinet_holenderski_2_plafon_fr4_0JG3G020001T1000   fr3.jpg

Prace konserwatorskie w Gabinecie Holenderskim (album zdjęć)

Prace prowadzone w ramach projektu dofinansowanego z funduszy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2009-2011: w Gabinecie Holenderskim, w Sypialni Króla, w Gabinecie Chińskim …

sawantki_zrzut.jpg

Sawantki (multimedium)

Bez tych kobiet historia potoczyłaby się zupełnie inaczej. Często to właśnie one decydowały o sukcesach i porażkach najważniejszych osób i całych państw. Ambitne, piękne, wykształcone i zawsze osiągające to, co sobie zamierzyły. Sawantki.