UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewski Ogród Światła (Dzieje się, PJM)

aktualność

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

_______________________________________________________________________________________

Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Do pałacu prowadzi ich 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu wita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, a w ogrodzie północnym mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć XVII-wieczną altanę. Mimo jesienno-zimowej aury światłem rozkwitają też drzewka pomarańczowe, a tuż obok nich można zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle. Stąd też mają najlepszy widok na tegoroczną niespodziankę – Muzyczny Ogród Marzeń zlokalizowany na tarasie dolnym! Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to dzieje się w rytm znanych motywów muzyki klasycznej.

_______________________________________________________________________________________

Zapraszamy codziennie do 24 lutego 2019 r. w godz. 16.00–21.00 (ostatnie wejście o godz. 20.30).

Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła jest płatny:

  •     poniedziałek – czwartek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
  •     piątek – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
  •     14 lutego obowiązują ceny biletów świątecznych, tj. 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy (tego dnia odbywają się mappingi)


Szczegółowe informacje o cenach i możliwości zakupu biletów można znaleźć tutaj.

_______________________________________________________________________________________


    MECENAS                PROJEKTANT i WYKONAWCA

         

mapping_034_przyciete_Marcin_Mastykarz.jpg

Mappingi (Dzieje się, PJM) (aktualność)

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania... Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi.

fot_Marcin_Mastykarz_(14)_zimowy_ogrod_krola.jpg

Zimowy Ogród Króla (Dzieje się, PJM) (aktualność)

Zimowy Ogród Króla to instalacja świetlna nawiązująca do piękna architektury oraz historii pałacu. Odwiedzając ją po zmroku, wkraczamy w przestrzeń, w której możemy się poczuć jak na królewskim dworze.

gabloty_markoniówka.jpg

O Galerii Magazynowej (Dla dzieci, PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Galeria Magazynowa to wyjątkowe połączenie magazynu i galerii wystawowej. Nie wszystkie przedmioty mogą być prezentowane w komnatach pałacowych: są zbyt delikatne lub pochodzą z innych epok i stylów niż pozostały wystrój w pałacu. Dlatego przygotowano dla nich specjalną przestrzeń, gdzie można je podziwiać naprawdę z bliska!

Gabinety Starożytności 1.12.2017, fot_W_Holnicki.jpg

O Gabinetach Starożytności (Dla dzieci, PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

W Gabinetach Starożytności zgromadzono bardzo stare i niezwykle ciekawe przedmioty, zbierane przez właścicieli pałacu. To one tworzą słynną kolekcję wilanowską!