UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Pokój wieczysty z 1686 r. pomiędzy Rzecząpospolitą a Rosją stanowił moment przełomowy, po którym ostatecznie zakończyła się zarówno ekspansja terytorialna państwa polsko-litewskiego, jak i jego aktywna polityka międzynarodowa. Rosyjski historyk i archwista dr Kirył Koczegarow analizuje politykę zagraniczną Rosji tego okresu w oparciu o bazę źródłową. Liczne aspekty polityki zagranicznej Rzeczypospolitej tego okresu zostały opisane na podstawie literatury polskiej, z wykorzystaniem polskich dokumentów archiwalnych.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Krótki film o Muzeum

film

Czego nie wiesz, a co powinieneś wiedzieć o muzeum i ludziach, którzy w nim pracują.

Podziel się:
Wykop Facebook
leonardo_miniatura.jpg

Leonardo w Wilanowie (artykuł)

Pracownicy Muzeum Pałacu w Wilanowie zdobywają doświadczenia w królewskich rezydencjach Europy! Chcesz się dowiedzieć, cóż to za doświadczenia? Czego się nauczyli? Co zobaczyli? Czytaj o ich wrażeniach na bieżąco na blogu LEONARDO W WILANOWIE!

1_euflag.gif

O funduszach pomocowych (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie skutecznie pozyskuje i wykorzystuje dotacje z tzw. środków europejskich, dzięki którym może lepiej zabezpieczać i udostępniać bezcenne dobra kultury zgromadzone w rezydencji wilanowskiej w ciągu kilkuset lat jej istnienia.

46_arre-logo.jpg

Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE) (artykuł)

Od czerwca 2006 r. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jest członkiem Association des Résidences Royales Européennes (ARRE), sieci …

1_oczyszczanie_sztukaterii_konserwacja_gabinet_o_trzech_oknach_fot_J_Andrzejewski.JPG

Opieka konserwatorska - aktualności (artykuł)

Sala Uczt wraz z przylegającymi do niej dwoma klatkami schodowymi, Gabinet o Trzech Oknach i Pokój Cichy (II etap prac) - oto kolejne pomieszczenia w korpusie głównym pałacu objęte całościową konserwacją i restauracją w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: „Rewitalizacja i digitalizacja jedynej w Polsce barokowej rezydencji królewskiej w Wilanowie”...

44_logo_wilanow_tarcza.jpg

Nagrody (artykuł)

W ostatnich latach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie było wielokrotnie nagradzane za swoje działania i osiągnięcia. Poniżej prezentujemy …

Wilanow_logo_bez napisu.JPG

Ochrona prawna znaków graficznych i słownych Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie informuje, że na mocy ustawy Prawo własności przemysłowej posiada prawo wyłącznego używania w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej znaków towarowych zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP.