UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


60+ Kultura – bezpłatne spacery dla seniorów | 23–24 września

aktualność

60+ kultura

W weekend 23 i 24 września zapraszamy seniorów na bezpłatne spacery w ramach akcji „60+ Kultura”.  To doskonała okazja do poznania historii wilanowskiego pałacu i mieszkańców otaczających go ogrodów.

 „Ptaki ogrodów wilanowskich” – spacer tematyczny po parku

Podglądanie ptaków przynosi wiele radości i satysfakcji, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne. Można tu spotkać wiele ciekawych gatunków, które w Wilanowie znalazły ustronne miejsce, oddalone od miejskiego gwaru. Zapraszamy na wspólne obserwowanie ptaków!

Termin: 23 września, godz. 10
Zbiórka: przy pergoli

„Historia i symbolika pałacowych wnętrz” – spacer tematyczny po pałacu

Spacerując po najstarszej części pałacu, poznamy jego historię i jego twórców: malarzy, rzeźbiarzy, architektów, oraz jego słynnego właściciela – króla Jana III. W komnatach królewskich weźmiemy pod lupę zdobienia i przedstawione na malowidłach sceny mitologiczne. Podejmiemy dyskusję o znaczeniach mitologicznych odwołań w symbolice wnętrz wilanowskiego pałacu.

Termin: 24 września, godz. 15
Zbiórka: w szatni pałacu

_____________________________________________________________________________ 

Rezerwacja:

Nie obowiązuje. 
Aby wziąć udział w zajęciach, należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie muzeum. 
Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje:

Biuro Rezerwacji

  • t: (+48) 22 5442 850 (pon.–piąt., godz. 9–16)
  • m: bilety@muzeum-wilanow.pl

_____________________________________________________________________________

box-Kultura-Dostepna-2016-bez-kropki.png

Zajęcia realizowane w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 

Więcej o programie TUTAJ.

Pełna oferta dla gości indywidualnych TUTAJ.

Podziel się:
Wykop Facebook
kaligrafia, kałamarz.jpg

Podziel się opinią z muzeum! | ankieta dla gości (artykuł)

Zachęcamy do wypełnienia ankiety internetowej dla uczestników programów edukacyjnych i rekonstrukcyjnych dla gości indywidualnych

Zobacz pałac, fot. Z. Reszka.jpg

Zobacz pałac i park! | oprowadzanie w cenie biletu (aktualność)

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy gości indywidualnych na godz. 11 i 13 na oprowadzanie po pałacu i parku w Wilanowie!

Jarmark kreatywności.png

Warszawskie Dni Seniora | 26 września – 1 października (aktualność)

Zajęcia realizowane w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej.