nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Czy można na nowo opisywać wydarzenie z historii Europy, o którym – jak sądziliśmy do tej pory – wiemy już wszystko? Można, jeśli tylko ukaże się je z perspektywy, dotychczas przy tej okazji pomijanej. Taki oryginalny punkt widzenia przynosi nowa pozycja z serii „Silva Rerum” napisana z rozmachem przez Andrzeja Witkowicza. W książce Czerwone sztandary Osmanów autor przygląda się kampanii wiedeńskiej z 1683 roku z perspektywy armii tureckiej i pokazuje, w jaki sposób przygotowała się ona do wielkiej wojny z Europą.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Materiały dla mediów

INFORMACJA PRASOWA


ZDJĘCIA do pobrania

Ogród Wyobraźni

Złoty Dziedziniec

Magiczny Ogród Króla

Promenada Światła

Mappingi


WSTĘP EKIP TELEWIZYJNYCH/DZIENNIKARZY

Jeżeli chcą Państwo nakręcić w Królewskim Ogrodzie Światła materiał filmowy bądź zrobić zdjęcia, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków nagrywania/fotografowania.

Dziennikarze realizujący materiał w Królewskim Ogrodzie Światła na teren ekspozycji wchodzą bezpłatnie po uprzednim wypełnieniu i zostawieniu osobie wpuszczającej oświadczenia dot. fotografowania i nagrywania (do pobrania poniżej).


KONTAKT

Magdalena Mastykarz
e-mail: mmastykarz[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: 505 405 471 (czynny w godz. 10.00–18.00)

Jeżeli chcą Państwo uzyskać informacje o innych projektach muzeum,
prosimy o kontakt z Działem Komunikacji Społecznej:

e-mail: komunikacja[at]muzeum-wilanow.pl


drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
magiczny_ogród_króla_2_marcin_mastykarz.jpg

Królewski Ogród Światła | często zadawane pytania (artykuł)

Ile trwa zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła? Zwiedzenie całej ekspozycji we wszystkie dni poza sobotą i niedzielą trwa ok. 30–40 minut. W …

Jak załatwić sprawę w muzeum? (artykuł)

Do jakiego działu Muzeum pisać w danej sprawie? Jeśli mają Państwo do nas pytania, chcą się Państwo z nami podzielić …

Podstawowe dane Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Pełna nazwa instytucji: Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowieDokładny adres: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 WarszawaNumer telefonu na …

ogrod_wloski_fot.W. Holnicki.jpg

Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” (artykuł)

Pałac króla Jana III i otaczający go park znajdują się na obrzeżach miasta, które dynamicznie się rozwija. Powstające wokół historycznej …

Pogoń na elewacji pałacu.jpg

Krótki film o Muzeum (film)

Czego nie wiesz, a co powinieneś wiedzieć o muzeum i ludziach, którzy w nim pracują.

ogrody1.jpg

Ogród króla (film)

To jedna z najbardziej niezwykłych twarzy króla, którego znamy przede wszystkim jako zwycięzcę spod Wiednia. Tymczasem Jan III był dobrym gospodarzem, interesował się rolnictwem i ogrodnictwem. Wiemy, że sprowadzał do Wilanowa szczepki rzadkich roślin, w tym cytrusów, a może nawet sam sadził drzewa w wilanowskim parku. Zobaczmy, co rosło w Wilanowie pod jego okiem.