UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Muzea, muzealia, muzealnicy. Ważne rozmowy”

muzea_muzealia_muzealnicy.jpg

Muzea, muzealia, muzealnicy. Ważne rozmowy, red. Paweł Jaskanis, Kraków 2016.

Pomysł na tę publikację zrodził się przy okazji I Kongresu Muzealników Polskich, który odbył się w dniach 23-25 kwietnia 2015 roku w Łodzi. Jest to zbiór rozmów w gronie doświadczonych muzealników, uczestników i Gości Honorowych Kongresu. Mistrzowie – zasłużone dla muzeów postaci przekazują uczniom swoją unikalną wiedzę zawodową, doświadczenie praktyczne, dzielą się swoimi czasem bardzo osobistymi przemyśleniami i uwagami o specyfice trudnego zawodu muzealnika.

Refleksje Jerzego Czajkowskiego, Zofii Gołubiew, Mariusza Hermansdorfera, Teresy Jabłońskiej, Jerzego Litwina, Janusza Odrowąża-Pieniążka, Jana Ostrowskiego, Andrzeja Rottermunda, Wojciecha Suchockiego, Romana Tubaji, Stanisława Waltosia jako autorytetów w dziedzinie muzealnictwa mogą stanowić inspirację dla następców, decydentów, czy dziennikarzy, szczególnie w czasach dynamicznego rozwoju muzeów.

Planowane jest wydanie kolejnych tomów rozmów z wybitnymi muzealnikami.

Muzea, muzealia, muzealnicy. Ważne rozmowy to 14. tom serii wydawanej przez TAiWPN Universitas prezentującej interdyscyplinarne studia z zakresu muzeologii, rozumianej szeroko jako nauka o współczesnych muzeach, ich filozofii, etyce, misji, metodach działań, praktyce, zadaniach, wykorzystywanych technologiach. Publikacjom patronuje Polski Komitet Narodowy ICOM.

Wydanie książki zostało sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Książkę można nabyć w naszej księgarni muzealnej (http://sklep.wilanow-palac.pl/muzeum-muzealia-muzealnicy-wazne-rozmowy-p-387.html) za symboliczną złotówkę (plus koszt przesyłki).

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Monumenta_przepisy_okladka_front_S.jpg

Nowe książki wilanowskie (artykuł)

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Rzetelna widza spotyka się w nich z piękną oprawą graficzną – prawdziwa uczta dla umysłu i zmysłów.

Konferencja

Muzea na straży przestrzeni (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie za jeden z priorytetowych celów stawia sobie ochronę bogactwa krajobrazowego. Z jednej strony …