UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


O rekonstrukcji w muzeum

Lato4. W letnie weekendy opowiadaliśmy też aromatyczną historię o kawie.jpg

W Wilanowie historia ożywa – w pałacu i parku można spotkać członków królewskiego dworu, przedstawicieli dawnych zawodów czy historyczne postaci, które swoje opowieści ubarwiają przenoszącymi w dawny świat pokazami. Tak rozumiana edukacja – poprzez żywy kontakt z historią – jest misją Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, a jednym z elementów tej misji jest rekonstrukcja historyczna.

Przestępując próg wilanowskiej rezydencji, wyruszycie w podróż do XVII wieku, aby zapoznać się z ówczesnymi uzbrojeniem, modą, kuchnią, obyczajami i zawodami. Stańcie się częścią żywej historii!

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
45_zrzut_towarzysze.jpg

Jan III i towarzysze broni (e-learning)

Za każdym zwycięstwem stoją zwykli ludzie, ich męstwo i wiara w cel, któremu służą. Ich nazwiska często są nieznane, a sława należy się tylko wielkim wodzom. To opowieść o drużynie króla Jana III i jego żołnierzach, którzy nie patrzyli na szlak wojenny z wysokości końskiego grzbietu, ale brnęli podmokłymi drogami pod Wiedeń, bronić chrześcijaństwa.

primus_bitwy_maly.jpg

Bitwy Jana Sobieskiego (multimedium)

Jan Sobieski zadebiutował na polu bitwy mając 20 lat; ostatni raz pojawił się w obozie wojskowym jako 61-letni schorowany i …

maria_siwiec_spiewa.jpg

Pieśń o wojnie tureckiej (film)

Maria Siwcowa z Gałek Rusinowskich śpiewa „Pieśń o wojnie tureckiej” – dawną dziadowską pieśń o wyprawie króla Jana III pod …

55_tarcza sobieskiego i miecze.jpg

Pęknięta tarcza (film)

Jan III Sobieski i Maria Kazimiera byli partnerami nie tylko w sprawach prywatnych, ale i politycznych. Udało im się stworzyć ciepły rodzinny dom dla czwórki dzieci, tak różny od usztywnionych etykietą absolutystycznych dworów Europy. Zobacz film o dzieciach Jana III i Marysieńki, o wzlocie i upadku rodu Sobieskich.

45_zrzut_rezydencja.jpg

Dzieje rezydencji (e-learning)

Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

spluwaczki.jpg

Przedmioty niecodzienne (multimedium)

W Wilanowie kolejni właściciele przez stulecia gromadzili w swoim domu najróżniejsze przedmioty. Znajdziemy wśród nich również przedmioty służące w życiu codziennym: do jedzenia, higieny osobistej, spania, pracy, odpoczynku. Rozszyfrowanie po latach sposobu ich wykorzystywania nie jest czasem łatwe. Mimo to – spróbujmy… Przed Tobą QUIZ.

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …