UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Niewielu potrafi oprzeć się słodkościom, chociaż niektóre staropolskie przysmaki mogą nas zaskoczyć. Jak przyrządzić tytułowy tatarak w cukrze, pasztet z migdałów i marcepan z piany cukrowej – tego i wiele więcej dowie się Czytelnik z książki o staropolskich słodyczach.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Kultura Dostępna: Podróże w karecie króla Jana III | warsztaty | 23 września

aktualność

kufer podrózny 3.JPG

Czym i do jakich zakątków Europy podróżowali król Jan III oraz królowa Marysieńka? Czym były kolasa i kolebka? Jak wyglądały parady królewskie? Czym zajmował się pasamonik? Wspólnie rozwiążemy rebusy i łamigłówki, aby znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z królewskimi podróżami. Następnie pokolorujemy, wytniemy i ozdobimy królewskie karety.

Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Krzywicka i Ewelina Jarnutowska.

Kiedy: 23 września, godz. 10.30–12.
Dla kogo:
 rodziny z dziećmi powyżej 7 rż.
Miejsce: pałac
Udział: bezpłatny po odebraniu wejściówki w kasie muzeum; nie obowiązuje rezerwacja, ograniczona liczba miejsc
Zbiórka: w szatni pałacu

______________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Pietrzak
Dział Edukacji
kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 54 42 758

box-Kultura-Dostepna-2016-bez-kropki.png

Zajęcia realizowane w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 

Więcej o programie TUTAJ.

Pełna oferta dla gości indywidualnych TUTAJ.

Podziel się:
Wykop Facebook
Godzinki_4.jpg

Godzinki Sobieskiego | wystawa, wykłady, warsztaty | 2 czerwca–26 października (aktualność)

Faksymile „Godzinek Sobieskiego” to wierna kopia oryginału manuskryptu, powstała z inicjatywy wydawnictwa Quaternio Editions w Lucernie, którego nakładem wyszło 680 ręcznie numerowanych egzemplarzy tego unikatowego dzieła. Wystawa prezentowana jest w gablocie na poziomie -1 pałacu, tuż obok księgarni,w dniach 2 czerwca–30 września 2017 r.