UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy


Półmrok i roboty - jak działa muzeum

film

Czemu w niektórych pomieszczeniach pałacu jest zwyczajnie bardzo ciemno, czy na pewno pokazujemy tylko oryginały, dlaczego nie wszędzie można wejść i obejrzeć eksponaty i co robią we wnętrzach różne dziwne przedmioty – osuszacze, maty, rolety… ?

Prezentujemy film „Półmrok i roboty – jak działa muzeum”, w którym mierzymy się z wątpliwościami gości muzeum. W marcu 2019 roku film został zgłoszony do udziału w Festiwalu FilmAT. Jak podaje strona internetowa wydarzenia: „Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i  instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową”. Cieszy zatem zainteresowanie organizatorów festiwalu produkcją Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – pokazuje to nie tylko, że zagadnienie ochrony i bezpieczeństwa zabytków jest istotne, ale też że niezwykle ważne jest, by takie profesjonalne tematy przedstawiać w sposób prosty i zrozumiały dla tzw. „przeciętnego” odbiorcy.

Film został zrealizowany w ramach projektu „Restauracja i zabezpieczenie symbolu polskiego dziedzictwa kulturowego – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

logotypy POIiŚ3

Podziel się:
Wykop Facebook
spotkanie-edukacyjne-z-tworcami-filmu-fot-e-grygiel.jpg

Skąd się biorą filmy? (artykuł)

Pod koniec 2018 roku zaprezentowany został film pt. „Półmrok i roboty – jak działa muzeum”, zrealizowany na zlecenie Muzeum Pałacu …

historia_bez_cenzury_wojciech_drewniak.jpg

6 godzin dla 10 minut, czyli jak powstaje film (artykuł)

11 grudnia 2018 roku, wspólnie z twórcami kanału „Historia bez cenzury”, zakończyliśmy zdjęcia do nowego obrazu dokumentalnego. Powstał nietypowy film, …