UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Praktyki i staże w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Ogród włoski i północna strona pałacu w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Barokowy pałac w Wilanowie otoczony ogrodami był siedzibą króla Jana III, wybitnego wodza, patrona sztuk i nauk. Potem, od początku XVIII w. mieszkali tu przedstawiciele najznamienitszych rodów, a w 1805 r. Stanisław Kostki Potocki otworzył w pałacu muzeum z kolekcją dzieł sztuki europejskiej i orientalnej oraz pamiątkami związanymi z rodem Sobieskich.

Bogata oferta muzeum pozwala wszystkim czerpać z dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego królewskiej rezydencji, bo jest dostosowana do różnych potrzeb publiczności. Spacery tematyczne, warsztaty, lekcje muzealne, kursy dawnego rzemiosła, wystawy, koncerty i bogate zasoby strony internetowej ułatwiają dorosłym i dzieciom odkrywanie historii i kultury dawnej Rzeczypospolitej. Wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to możliwość kontaktu ze sztuką i przyrodą – doświadczania, oglądania, badania, a także twórczego przetwarzania i przeżywania. 

Jeśli podzielasz nasze wartości, wiesz, jak ważna jest współcześnie rola muzeów, i chcesz zdobywać doświadczenie w dynamicznym, kreatywnym i demokratycznym zespole muzealnym, podejmij praktyki lub staż w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zasady przyjęcia oraz odbywania praktyk studenckich oraz staży zostały szczegółowo opisane w Regulaminie organizacji staży i stypendiów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

W sprawie praktyk, staży i stypendiów prosimy o kontakt na adres: praktyki[at]muzeum-wilanow.pl

O szczegółach praktyk i staży można poczytać TUTAJ.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Fasada skrzydła południowego pałacu. (fot. W. Holnicki).jpg

Szczegółowe informacje o praktykach i stażach w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Praktyki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Praktyki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie mogą odbywać uczniowie …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Rezydencja wilanowska – wprowadzenie do wizyty (artykuł)

Bogactwo wątków i inspiracji, które potrafimy dziś odczytać w rezydencji wilanowskiej, jest w przeważającej mierze wynikiem erudycji króla Jana III.

Pogoń na elewacji pałacu.jpg

Kontakt i podstawowe dane muzeum (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 02-958 Warszawa www.wilanow-palac.pl