© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   23.09.2019

Katedra ormiańska we Lwowie | spotkania dla grup na wystawie

Wystawie „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy”, prezentowanej w dniach 2 października – 25 listopada w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, towarzyszy program edukacyjny dla grup:

Pociągiem do Lwowa (6–9 lat)

Dzieci wcielą się w podróżników udających się pociągiem do dawnego polskiego miasta – Lwowa. Zobaczą tam wnętrza wspaniałego kościoła i dowiedzą się, kto oraz dlaczego go zbudował. Odkryją niezwykle ciekawą historię Ormian oraz przekonają się, kim byli i dlaczego cieszyli się uznaniem polskiego króla. Poznają także bajkę o tajemniczych polonikach.

Odkryjmy tajemnicze lwowskie polonika (10–14 lat)

Poszukajmy wspólnie tajemniczych poloników, czyli dzieł polskiej kultury pozostających poza granicami kraju, na przykład we Lwowie. Dowiemy się, kiedy i dlaczego Lwów leżał w granicach Polski oraz poznamy przedstawicieli różnych narodów, które zamieszkiwały południowo-wschodnie krańce naszego państwa. Jednym z nich byli Ormanie – jaką rolę pełnili oni w królestwie i skąd się właściwie tam wzięli?

Lwowscy artyści (młodzież 14–19 lat i dorośli)

Lwów, z uwagi na pełną zwrotów historię, obfituje w polską kulturę. Zapraszamy do bliższego poznania perły Kresów oraz dzieł artystów tworzących w tym mieście, m.in. międzywojennego artysty Jana Henryka Rosena czy Józefa Mehoffera. Na wystawie czasowej Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy zobaczyć będzie można wnętrza tej niezwykłej świątyni, poznać jej historię oraz prześledzić niebagatelny wkład Ormian w kulturę wielonarodowej Rzeczypospolitej.

Program do wystawy realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa za Granicą POLONIKA.



______________________________________________________________________

Bilety:

t: 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16)

m: bilety@muzeum-wilanow.pl


______________________________________________________________________

Dla grup, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do kultury, przewidziano pulę bezpłatnych spotkań w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna.


Logotyp MKiDNlogo kultura dostępna

______________________________________________________________________

Patroni medialni: