UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przedstawia książkę poświęconą trzem twórcom i prowadzonym przez nich warsztatom, najważniejszym dla rzeźby Warszawy doby saskiej. Autor przedstawia nie tylko ich dokonania, ale także przybliża źródła ich stylu i sposób organizacji produkcji. Publikacja odpowiada na pytanie o czynniki, które sprawiły, że to właśnie warsztaty Bernatowicza, Plerscha i Vogta zmonopolizowały warszawski rynek późnobarokowej i rokokowej rzeźby.


Jak na co dzień dbamy o zabytki?

album zdjęć

Regularne odkurzanie jest ważne, ponieważ długo nie usuwany kurz łączy się z innymi zabrudzeniami np. zanieczyszczeniami powietrza tworząc na powierzchni przedmiotów trudno usuwalne nawarstwienia. Wtedy nie wystarczy już zwykłe odkurzanie - obiekt musi powędrować do pracowni konserwatorskiej.

kons_prewencja_1_DSC0669_profilaftyka.JPG

Lepiej zapobiegać niż leczyć - to nie tylko hasło lekarzy, ale i konserwatorów zabytków.

7a1  konferencja EOG w ogrodach pałacowych_19.09.2011.jpg

Jak Muzeum Pałacu w Wilanowie wykorzystuje środki europejskie – film (film)

Zobacz, jak Muzeum Pałacu w Wilanowie wykorzystuje środki europejskie. Obejrzyj film o konferencji EOG podsumowującej …

kons_prewencja_profilaktyka_temperatura_wilgotnosc

Profilaktyka i badania (artykuł)

Lepiej zapobiegać niż leczyć - to nie tylko hasło lekarzy, ale i konserwatorów zabytków. Wbrew potocznej opinii konserwatorzy zabytków nie zajmują …

leonardo_miniatura.jpg

Leonardo w Wilanowie (artykuł)

Pracownicy Muzeum Pałacu w Wilanowie zdobywają doświadczenia w królewskich rezydencjach Europy! Chcesz się dowiedzieć, cóż to za doświadczenia? Czego się nauczyli? Co zobaczyli? Czytaj o ich wrażeniach na bieżąco na blogu LEONARDO W WILANOWIE!