UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty | gra rodzinna

aktualność

raz, dwa, trzy warszawiakiem.jpg

Po raz siódmy zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty”, która potrwa od 19 czerwca do 10 września 2017 roku. Tematem tegorocznej zabawy jest opieka zdrowotna i moda na zdrowie w Warszawie na przestrzeni wieków, a jej hasło przewodnie to „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Zabawa realizowana jest we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa. Na jej potrzeby stworzyliśmy w tym roku nową stronę internetową www.razdwatrzywarszawiak.pl, z której za darmo można pobrać karty zadań. Znajdują się na nich łamigłówki i ciekawostki dotyczące historii naszego miasta. Po wydrukowaniu kart gracze mogą udać się do współtworzących projekt placówek i rozpocząć zabawę. Wszystkim dzieciom, które poprawnie wykonają zadania w wymaganej liczbie instytucji, wręczane są nagrody podczas gali finałowej.

Nasz projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, a w minionym roku otrzymał Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016.  

Na wspólną zabawę zaprasza

organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego

oraz współorganizatorzy:

Dom Spotkań z Historią,

Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej,

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy,

Kordegarda Galeria Sztuki Narodowego Centrum Kultury,

Miejski Ogród Zoologiczny,

Muzeum Gazownictwa,

Muzeum Geologiczne PIG-PIB,

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,

Muzeum Historyczne w Legionowie,

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego,

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,

Muzeum Łazienki Królewskie,

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie,

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie,

Muzeum Narodowe,

Muzeum Niepodległości,

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,

Muzeum Pragi,

Muzeum Sztuki Nowoczesnej,

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina,

PAN Muzeum Ziemi w Warszawie,

Stacja Muzeum,

Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential,

Zamek Królewski w Warszawie.

Podziel się:
Wykop Facebook
Badacze przyrody. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Badacze Przyrody | dzieci 8–12 lat | 29 lipca (aktualność)

Badacze Przyrody to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat. W czasie warsztatów dzieci wraz z opiekunami poznają fascynujący świat natury ogrodów wilanowskich. Uczestnicy dowiadują się, co śpiewa w koronach drzew, jakie kwiaty najwcześniej zakwitają wiosną, poznają czworonożnych, sześcionożnych, a nawet ośmionożnych mieszkańców ogrodów.

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III | dzieci 5–7 lat | 19 sierpnia (aktualność)

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Podczas cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach dowiemy się, kim był czworonożny pupil króla, jakie jabłka lubiła królowa oraz dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne.

Dni_Wilanowa_haft.JPG

Dziecięce Atelier | warsztaty haftu | 29 lipca (aktualność)

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. Zapraszamy zatem małych artystów na przygodę, dzięki której poznają przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.

mapping_10_Mastykarz_Marcin_baner_3.jpg

Detektyw Główka na tropie – słuchowisko (artykuł)

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wysłuchania zabawnej historii nietypowego śledztwa przeprowadzonego w królewskim Wilanowie. Występują Danuta Stenka i Wojciech Pszoniak.

Kaligrafia, fot. K. Pietrzak

Scriptorium Villa Nova | otwarte warsztaty kaligrafii | środy, soboty i niedziele (aktualność)

Pióra w dłoń! W środy, soboty i niedziele zapraszamy na warsztaty kaligrafii dla małych i dużych! Wstęp po wykupieniu biletu do parku.