UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Michelangelo Palloni był artystą wrażliwym na kolor i światło, potrafiącym umiejętnie budować ekspresyjną narrację z pomocą póz i gestów oraz grupować postaci w zretoryzowanej kompozycji, często w skrócie perspektywicznym, w oprawie doskonale rozrysowanej architektury.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wakacyjne spotkania z przyrodą | lipiec i sierpień

aktualność

Pompownia, nad Jeziorem Wilanowskim. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo przyrody królewskiego parku. Razem stworzymy prace plastyczne inspirowane osobliwościami natury i dziełami sztuki z wilanowskiej kolekcji.

Harmonogram spotkań:

Środy – wyprawa do wodnego królestwa

Chruściki, ważki, raki, ślimaki – to tylko niektórzy mieszkańcy wilanowskiego jeziora. W środy poznawać będziemy zarówno duże wodne stwory, jak i zupełnie drobne bezkręgowce żyjące przy dnie, wśród wodnej roślinności bądź w toni. W części warsztatowej będzie można wykonać figurkę z masy solnej przedstawiającą wybranego mieszkańca wód. Przy wykonaniu pracy inspirować będziemy się biskwitami z wilanowskiej kolekcji. 

Biskwitowa figurka przedstawiająca walczące raka i żabę. Fot. Wojciech Holnicki.jpg

Piątki – spotkanie z wydrą i kazuarem

Zapraszamy na spotkanie z wydrą Robakiem i egzotycznym kazuarem – nietypowymi pupilami króla Jana III. Dowiemy się też, jakie przyrodnicze osobliwości można dziś zobaczyć w wilanowskiej kolekcji, co świadczy o obecności wydr w wilanowskich ogrodach oraz na czyje tropy i ślady można się natknąć w pałacowym parku. W części plastycznej wykonamy maskotki – kazuary.

Niedziele – poznajemy sylwetki ptaków

Kaczka i kaczątko. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

W północnym skrzydle pałacu wilanowskiego podziwiać można kolekcję starożytnych naczyń. Zdobią je wzory, wśród których bystry obserwator dostrzeże między innymi ptasie sylwetki. Które ptaki mają długie szyje, a które małe dzioby? W niedziele poznawać będziemy cechy charakteryzujące różne gatunki ptaków. Bogaci w wiedzę uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w projektowaniu czarnofigurowych dekoracji.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat.
Kiedy: lipiec–sierpień: środy, piątki i niedziele, godz. 14 – 17.
Gdzie: Pompownia.
Udział: po wykupieniu biletu do parku w kasie muzeum. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Podziel się:
Wykop Facebook
gdzie_jest_wydra.jpg

„Gdzie jest wydra?” – książka dla dzieci (artykuł)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niezwykle ciekawą i intrygującą książkę dla dzieci napisaną przez Dorotę Sidor, a wydaną przez wydawnictwo Dwie …

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

10 zielonych zasad | poradnik dla rodziców w ogrodach (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Gdy dziecko pyta, dlaczego w parku w Wilanowie nie można jeździć na hulajnodze albo co ciekawego można tu robić – dla rodziców planujących wizytę z dziećmi w ogrodach wilanowskich przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących dzieci pytań.

Królewscy ogrodnicy. Fot. Ewa Behrens.jpg

Królewscy ogrodnicy | soboty w lipcu i sierpniu (aktualność)

W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty. Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy! Zapraszamy we wszystkie soboty lipca i sierpnia, godz. 15–18. Obowiązuje bilet do parku.