UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wilanowskie imaginarium – czyli z maluchem w plener | 19, 26 lipca

aktualność

wydra zwana robakiem, fot. R. Pudło.jpg

Zapraszamy rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku od 0 do 3 lat na kreatywne warsztaty sensoryczne! To znakomita okazja na ciekawe i twórcze spędzenie czasu z maleńkim dzieckiem oraz wspólne odkrywanie przyrodniczych i historycznych sekretów letniej rezydencji króla Jana III.

Podczas warsztatów opiekunowie oraz dzieci będą mogli skorzystać z wybranej przez siebie formy aktywności, animowanej przez edukatorów. Aktywności będą uwzględniały kilka poziomów zaangażowania, zarówno opiekunów, jak i dzieci. Ułatwi to dopasowanie metod pracy do etapu rozwoju psychofizycznego oraz motorycznego dziecka. Stanowiska będą wspierały rozwój poszczególnych zmysłów (słuch, wzrok, równowaga i dotyk).

GDZIE: okolice Ogrodu Różanego
KIEDY: w czwartki 19, 26 lipca oraz 23, 30 sierpnia 2018 r., godz. 11–14
UDZIAŁ: bezpłatnie (w czwartki obowiązuje bezpłatny wstęp do parku), liczba miejsc nie jest ograniczona, można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.


Szczegółowe informacje:

Julia Dobrzańska: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl

Zofia Szlenkier: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl 

tel.: 22 544 28 64, 22 544 27 85

Podziel się:
Wykop Facebook
gdzie_jest_wydra.jpg

„Gdzie jest wydra?” – książka dla dzieci (artykuł)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niezwykle ciekawą i intrygującą książkę dla dzieci napisaną przez Dorotę Sidor, a wydaną przez wydawnictwo Dwie …

41_pasek1.jpg

Pan Pasek i wydra (aktualność)

Monodram oparty na pamiętnikach Jana Chryzostoma Paska opowiada historię oswojonej wydry, która cieszyła się taką sławą, że sam król Jan …

ogród_różany_Klimowicz_1.jpg

Ogród różany (artykuł)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu przestrzeni na terenie ogrodu różanego będącego częścią rezydencji wilanowskiej.

kołderka.jpg

Muzeum od kuchni – ścieżka dźwiękowa dla dzieci o konserwacji i przechowywaniu zabytków (artykuł)

Zapraszamy dzieci do wysłuchania krótkich opowieści o zakamarkach muzealnych, w których dzieją się niesamowite rzeczy! Konserwatorzy pochyleni z lupami nad wielkimi płótnami, odcyfrowywanie podpisów zatopionych w metalu, skomplikowane badania laboratoryjne... Tak, pracownicy muzeum to detektywi, badacze, chemicy i niestrudzeni poszukiwacze, a przy tym cierpliwi i troskliwi opiekunowie powierzonych im skarbów. Wszystko po to, aby przedmioty na ekspozycji błyszczały pięknym blaskiem i cieszyły oczy kolejnych pokoleń odwiedzających!

Kołyska dziecięca.jpg

Kołyska dziecięca (karta katalogowa kolekcji, Kolekcja)

W zbiorach muzealnych lub w prywatnych kolekcjach rzadko dzisiaj można oglądać meble dziecięce. Do tych nielicznych należy kołyska typu barcelonette, …