nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Zbiór przepisów Stanisława Czernieckiego wydany w 1682 r. pod tytułem Compendium ferculorum uważany jest za pierwszą polską książkę kucharską. To książka o tym, jak pobudzać smak i wyobraźnię, jak zaskakiwać biesiadników, czarować ich wyglądem i sposobem wydania potraw. Czyta się ze smakiem!


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Zobacz pałac i park! | oprowadzanie w cenie biletu

aktualność

Zobacz pałac, fot. Z. Reszka.jpg

Zobacz pałac!

Już od 21 stycznia zapraszamy na weekendowe oprowadzanie skupiające się na historii oraz wystroju pałacowych wnętrz. W cenie biletu do pałacu edukatorzy opowiedzą o etapach budowy rezydencji, architektach, malarzach, rzeźbiarzach oraz jego słynnym właścicielu – królu Janie III. Rozszyfrujemy symbolikę ukrytą w obrazach i rzeźbach, a także poznamy funkcje pomieszczeń i przedmiotów, które spotkać można na trasie zwiedzania.

Kiedy: spacery zaczynają się o godz. 11.00 i 13.00 w każdą sobotę i niedzielę.

Rezerwacja: nie obowiązuje, ale grupa może liczyć do 25 osób.

Miejsce zbiórki: szatnia w pałacu.

Koszt: w cenie biletu do pałacu.

Dla kogo: oferta przeznaczona tylko gości indywidualnych.

 

Zobacz park!

Od 1 kwietnia do 29 października zapraszamy na weekendowe oprowadzanie skupiające się na historii oraz przyrodzie ogrodów wilanowskich. W cenie biletu do parku edukatorzy opowiedzą o etapach rozwoju ogrodu oraz przybliżą gościom bogactwo przyrodnicze. 

Kiedy: spacery zaczynają się o godz. 11 i 13 w każdą sobotę i niedzielę.

Rezerwacja: nie obowiązuje, ale grupa może liczyć do 25 osób.

Miejsce zbiórki: przy kasie pałacowej na przedpolu.

Koszt: w cenie biletu do parku.

Dla kogo: oferta przeznaczona tylko gości indywidualnych.

Podziel się:
Wykop Facebook
okulary.jpg

Historia Mniej Znana | 11 grudnia (aktualność)

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. Zapraszamy do wspólnego odkrywania mniej znanych oblicz historii!

koronka klockowa.jpg

Kurs koronki klockowej dla dorosłych (aktualność)

Na kursie koronki klockowej postaramy się przekonać Państwa, że wykonanie koronki – delikatnej, wyszukanej, misternej – przy odrobinie dobrych chęci jest w zasięgu naszych rąk.

Park w zimowej szacie. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Wycieczki przyrodnicze | 19 lutego (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na wycieczki przyrodnicze po ogrodach wilanowskich. W czasie spotkań będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat natury.

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Ceny biletów i godziny otwarcia (artykuł)

GODZINY OTWARCIA Pałac Z powodu niezbędnych prac konserwatorskich piętro pałacu jest czasowo niedostępne dla zwiedzających. Pałac, wystawy stałe i ekspozycje czasowe są zamknięte …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

44_widok pałacu willanowskiego.jpg

Augustyn Wincenty Locci, twórca pałacu w Wilanowie (artykuł, Silva Rerum)

Franciszkowi Paulinowi Dalerac, francuskiemu dworzaninowi Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery, przebywającemu w Polsce kilkanaście lat (z przerwami), nowa podwarszawska …