UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.

O Galerii Magazynowej (Dla dzieci, PJM)

Galeria Magazynowa to wyjątkowe połączenie magazynu i galerii wystawowej. Nie wszystkie przedmioty mogą być prezentowane w komnatach pałacowych: są zbyt delikatne lub pochodzą z innych epok i stylów niż pozostały wystrój w pałacu. Dlatego przygotowano dla nich specjalną przestrzeń, gdzie można je podziwiać naprawdę z bliska!


Galeria Magazynowa – co to jest? (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


drukuj

Galeria Magazynowa – co to jest? (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Pracownia konserwacji malarstwa (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Grafiki a światło (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Laka z Dalekiego Wschodu (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Tkaniny – konserwacja, sposób przechowywania (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Zegary – wiele technik (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Militaria (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Srebra (O Galerii Magazynowej dla dzieci, PJM)


Podziel się:
Wykop Facebook
Gabinety Starożytności 1.12.2017, fot_W_Holnicki.jpg

O Gabinetach Starożytności (Dla dzieci, PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

W Gabinetach Starożytności zgromadzono bardzo stare i niezwykle ciekawe przedmioty, zbierane przez właścicieli pałacu. To one tworzą słynną kolekcję wilanowską!

dzieci1.jpg

O historii dla dzieci (PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Czy wiecie, że w pałacu w Wilanowie także mieszkały dzieci? I to całkiem niezła gromadka! Poznajcie dzielnych królewiczów Jakuba, Aleksandra, Konstantego oraz ich urodziwą i szlachetną siostrę Teresę Kunegundę! A czy chcecie dowiedzieć się, w co się bawiły dzieci 300 lat temu? Filmik w PJM opowie o grach i zabawach dobrych nie tylko na Dzień Dziecka! Zobacz też inne ciekawostki o królu, królowej, ich strojach, podróżach i przysmakach!

pałac od strony ogrodów, fot. M. Kawka.jpg

O pałacu (Dla dzieci, PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Poznaj wnętrza pałacu w Wilanowie, w których kiedyś żył król Jan III z rodziną! Zwiedź komnaty królewskie - sypialnie, bibliotekę, galerie, odszyfruj symbole, w których projektanci pałacu ukryli ważne przesłanie także dla nas!