UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Rycerskie czyny i cnoty Jana III Sobieskiego znane były w całej Europie. Wizerunek Sobieskiego stał się podobnie rozpoznawalny, jak portrety papieża, cesarza czy króla Francji. Głównymi bohaterkami tej książki są graficzne tezy dedykowane Janowi III. Autorzy wielkoformatowych rycin akademickich połączyli wątki propagandy wizualnej z okresu przed- i powiedeńskiego z erudycyjną argumentacją naukową.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Moje ulubione muzeum! | program dla rodzin

program_dla_rodzin.jpg

Drodzy Rodzice!

W roku 2017 odbyła się IX edycja programu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum!, adresowanego do rodzin z dziećmi w wieku 6–8 lat, które uwielbiają niecodzienne wyzwania, szukają niezapomnianych przygód i marzą, aby przenieść się w czasy, kiedy Rzecząpospolitą rządzili królowie, oraz chcą przekonać się, że w muzeum można się świetnie bawić.

Kolejna edycja odbędzie się w 2018 roku!

Program dla rodzin to propozycja na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w muzeum – w miejscu, które daje niespotykaną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz stwarza wyjątkowe warunki do rozwoju aktywności twórczej.

Na program składało się 9 ok. 1,5-godzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które były realizowane w ostatnią sobotę/niedzielę każdego miesiąca, począwszy od kwietnia, zarówno we wnętrzach pałacu w Wilanowie – dawnej letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, jak i w królewskich ogrodach.

Spotkania w 2017 r.:

  • 22/23 kwietnia: Wizyta u króla,
  • 27/28 maja: Guzikozwierzaki,
  • 24/25 czerwca: Królewskie zabawy w królewskich ogrodach pałacu w Wilanowie,
  • 29/30 lipca: Sekrety kuchni Jana III,
  • 26/27 sierpnia: Codzienne niecodzienne stroje Jana Sobieskiego,
  • 23/24 września: Podróże w karecie Jana III,
  • 28/29 października: Bursztynowa korona, 
  • 25/26 listopada: Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka,
  • 2/3 grudnia: Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż…

Realizację warsztatów uatrakcyjniają, powstałe z myślą o nich, różnego rodzaju wydawnictwa: książeczki edukacyjne, karty zadań, wyklejanki, wycinanki, gry planszowe itp.

Program dla rodzin Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum! otrzymał nagrodę rodziców w kategorii: Sztuka wizualna jako najbardziej rozwojowa warszawska inicjatywa dla dzieci w wieku 0–14 lat w konkursie zorganizowanym przez portal CzasDzieci.pl – Słoneczniki 2012.

***

Kontakt i informacje:
Katarzyna Pietrzak
tel.: 22 5442 758
e-mail: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl

Zobacz folder informacyjny programu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum!

Przeczytaj artykuł o programie w magazynie „Dziecko w Warszawie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Patronat medialny:

Dziecko w Warszawie logo

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Badacze przyrody. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Badacze Przyrody | dzieci 8–12 lat (aktualność)

Badacze Przyrody to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat. W czasie warsztatów dzieci wraz z opiekunami poznają fascynujący świat natury ogrodów wilanowskich. Uczestnicy dowiadują się, co śpiewa w koronach drzew, jakie kwiaty najwcześniej zakwitają wiosną, poznają czworonożnych, sześcionożnych, a nawet ośmionożnych mieszkańców ogrodów.

W ogrodzie. Fot. A. Szarlik.JPG

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III | dzieci 5–7 lat (aktualność)

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Podczas cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach dowiemy się, kim był czworonożny pupil króla, jakie jabłka lubiła królowa oraz dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne.

Kaligrafia - (nie)zapomnian sztuka3 - fot. K. Jerzykowska.JPG

Pokaż się! (album zdjęć)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której prezentujemy prace uczestników muzealnych spotkań i warsztatów, zarówno pałacowych, jak i parkowych. Prace …

Imaginarium CD.jpg

Imaginarium wilanowskie (artykuł)

Wytęż słuch i odkryj dziedzictwo europejskie w królewskich rezydencjach. Dźwięki Wilanowa zapisane na płycie pozwolą Ci przenieść się w czasy …

baner_do_filmu_twarze_krola2.jpg

Jan III Sobieski. Prawdziwa twarz króla (film)

Jak wyglądał Jan III Sobieski? Chociaż nie mieliśmy okazji poznać go osobiście, to badania naukowe mogą przybliżyć nas do odpowiedzi... …