nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.Nadworni Przyrodnicy | Ostatnie miejsca

aktualność

W ogrodzie. Fot. A. Szarlik.JPG

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III – warsztaty dla dzieci 5–7 lat

Kim był czworonożny pupil króla? Jakie jabłka lubiła królowa? Dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty? Na te i wiele innych pytań poznamy odpowiedź w czasie cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne. Zapraszamy na rodzinne warsztaty przyrodniczo-historyczne. 

Zasady uczestnictwa: 

  • Program skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 57 lat.
  • Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić załączony formularz i przesłać go na adres jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W temacie wiadomości należy wpisać „Nadworni przyrodnicy króla Jana III”.
  • Koszt uczestnictwa – 10 zł od osoby za każde spotkanie, zarówno dzieci, jak i opiekunowie (bilet należy zakupić w kasie pałacowej przed spotkaniem).
  • Muzeum zapewnia materiały do pracy, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do warunków pogodowych (zajęcia od kwietnia do października).
  • Spotykamy się przy kasie na przedpolu 5 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Formularz do pobrania:


Harmonogram spotkań:

W gabinecie kolekcjonera. Fot. J. Dobrzańska.JPG

24 kwietnia: „Tajemnice kunstkamery

22 maja: „Królewski pupil – wydra Robak

19 czerwca: „W ogrodzie króla Jana III

18 września: „Moda na ogrody

16 października: „Zagadka królewskiego folwarku

20 listopada: „Przyroda w pałacu

 

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: porannej w godz. 10–12 i popołudniowej w godz. 13–15.

 

***

Informacje:
Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 38

Patronat medialny programów dla dzieci:

TVP ABC logo Dziecko w Warszawie logo

Podziel się:
Wykop Facebook Twitter
Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

10 zielonych zasad. Poradnik dla rodziców odwiedzających ogrody (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Gdy dziecko pyta, dlaczego w parku w Wilanowie nie można jeździć na hulajnodze albo co ciekawego można robić w parku – dla rodziców planujących wizytę z dziećmi w ogrodach wilanowskich przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących dzieci pytań.

Larwa ważki. Fot. Adrian Uszkiewicz.JPG

Pogłówkuj z przyrodą, pogłówkuj nad wodą… (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na I edycję przyrodniczego programu dla rodzin. Cykl spotkań obejmuje cztery warsztaty o różnorodnej tematyce. Uczestnicy spotkań poznają etapy powstawania wiedzy naukowej, środowiska wodne Wilanowa oraz rośliny i zwierzęta z nimi związane. Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do świata nauki!

Obserwujemy ptaki. fot. J. Dobrzańska.JPG

Badacze Przyrody | Ostatnie miejsca (aktualność)

Badacze Przyrody to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat. W czasie warsztatów dzieci wraz z opiekunami poznają fascynujący świat natury ogrodów wilanowskich. Uczestnicy dowiadują się, co śpiewa w koronach drzew, jakie kwiaty najwcześniej zakwitają wiosną, poznają czworonożnych, sześcionożnych, a nawet ośmionożnych mieszkańców ogrodów.

Obserwacje ornitologiczne. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Badacze Przyrody - fotograficzne relacje (album zdjęć)

Badacze Przyrody to cykliczny program dla rodzin z dziećmi. W ramach programu spotykamy się niemal przez cały rok, aby wspólnie znajdować …

przedszkolaki_bruzdowa.jpg

Przedszkolaki na wycieczce ogrodowej - fotorelacja (artykuł)

Wycieczka do ogrodów wilanowskich to fantastyczna przygoda dla starszych i dla młodszych. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Bruzdowa 22c były u …

Galeria ogrodowa, fot. J. Dobrzańska (11).JPG

Galeria ogrodowa (album zdjęć)

ogród_różany_Klimowicz_1.jpg

Ogród różany (artykuł)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu przestrzeni na terenie ogrodu różanego będącego częścią rezydencji wilanowskiej.