UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Scriptorium Villa Nova” ponownie nagrodzone! | Słoneczniki 2017

słoneczniki 2017.JPG

Z wielką radością informujemy, że program edukacyjny „Scriptorium Villa Nova” został ponownie nagrodzony w konkursie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0–14 lat w Warszawie, organizowanym przez portal Czasdzieci.pl. Nagrodę Słoneczniki 2017 (w głosowaniu rodziców) zdobyły nasze cykliczne kursy kaligrafii: „Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16 września 2017 r. w Teatrze Rampa.

Nagroda niezwykle cieszy z kilku powodów. Po pierwsze, konkurowaliśmy w swojej kategorii, czyli SZTUKI WIZUALNE, aż z 15 innymi projektami realizowanymi przez muzea, teatry, kina, stowarzyszenia, fundacje i domy kultury. Znaleźć się w gronie nominowanych, biorąc pod uwagę liczbę projektów edukacyjnych realizowanych w Warszawie, to już jest zaszczyt. Po drugie, o naszej wygranej w głosowaniu zdecydowali rodzice, czyli najbardziej surowi ewaluatorzy naszych warsztatów. Po trzecie, to już kolejna nagroda dla programu „Scriptorium Villa Nova” w ciągu ostatnich lat (2013 – nagroda Słoneczniki w głosowaniu jury, 2016 – Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej). Bycie w ścisłej czołówce autorów realizujących najlepsze projekty edukacyjne w stolicy jest niezwykle trudne i zobowiązujące przy tak dużej konkurencji.

Program „Scriptorium Villa Nova” to olbrzymie przedsięwzięcie edukacyjne, ale także i organizacyjne. To nie tylko warsztaty kaligrafii realizowane w tygodniu z udziałem grup szkolnych, weekendowe otwarte warsztaty dla gości indywidualnych, rodzinne kursy kaligrafii (odbyło się już ich kilkanaście edycji), okolicznościowe warsztaty tematyczne, akcje typu wspólne przepisywanie tekstu „Ustawy Rządowej” w Święto Konstytucji 3 Maja, warsztaty wyjazdowe, ale także całe serie materiałów edukacyjnych oraz kilkadziesiąt scenariuszy.

Dlatego szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które współtworzą program edukacyjny: „Scriptorium Villa Nova”, są to: Katarzyna Pietrzak oraz Janusz Korzeniowski (współautorzy projektu), Ewelina Pabisiak, Ewelina Jarnutowska, Katarzyna Krzywicka, Katarzyna Wiśniewska, Monika Raciborska, Krzysztof Guba.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Kaligrafia, fot. K. Pietrzak

Scriptorium Villa Nova | otwarte warsztaty kaligrafii | środy, soboty i niedziele (aktualność)

Pióra w dłoń! W środy, soboty i niedziele zapraszamy na warsztaty kaligrafii dla małych i dużych! Wstęp po wykupieniu biletu do parku.

kaligrafia1, fot. Rafał Pudło.jpg

Kaligrafia – cykl dla rodzin | zgłoszenia do 8 października (aktualność)

Jak sprawić, by dziecko nie tylko nauczyło się staranniej pisać, lecz także rozwinęło swoją wyobraźnię, zaczęło lepiej wyrażać siebie i swoje myśli? Przyjść z nim na kurs kaligrafii do Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.

Otwarte warsztaty kaligrafii_1, fot. Michał Kawka

Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka (cykl dla szkół) (artykuł)

W program Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka wpisuje się siedem około dwugodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, w czasie których można odkryć …

kałamarz_srebrny.JPG

Dlaczego warto pięknie pisać? Uzasadnienia z pierwszego polskiego podręcznika kaligrafii (artykuł, Silva Rerum)

Jedynie z wydania z roku 1695 znany jest dziś nieduży podręcznik Kaligrafija abo Kancelaryja, podpisany kryptonimem S.S.J., wskazującym na pióro …