UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Scriptorium Villa Nova” ponownie nagrodzone! | Słoneczniki 2017

słoneczniki 2017.JPG

Z wielką radością informujemy, że program edukacyjny „Scriptorium Villa Nova” został ponownie nagrodzony w konkursie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0–14 lat w Warszawie, organizowanym przez portal Czasdzieci.pl. Nagrodę Słoneczniki 2017 (w głosowaniu rodziców) zdobyły nasze cykliczne kursy kaligrafii: „Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16 września 2017 r. w Teatrze Rampa.

Nagroda niezwykle cieszy z kilku powodów. Po pierwsze, konkurowaliśmy w swojej kategorii, czyli SZTUKI WIZUALNE, aż z 15 innymi projektami realizowanymi przez muzea, teatry, kina, stowarzyszenia, fundacje i domy kultury. Znaleźć się w gronie nominowanych, biorąc pod uwagę liczbę projektów edukacyjnych realizowanych w Warszawie, to już jest zaszczyt. Po drugie, o naszej wygranej w głosowaniu zdecydowali rodzice, czyli najbardziej surowi ewaluatorzy naszych warsztatów. Po trzecie, to już kolejna nagroda dla programu „Scriptorium Villa Nova” w ciągu ostatnich lat (2013 – nagroda Słoneczniki w głosowaniu jury, 2016 – Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej). Bycie w ścisłej czołówce autorów realizujących najlepsze projekty edukacyjne w stolicy jest niezwykle trudne i zobowiązujące przy tak dużej konkurencji.

Program „Scriptorium Villa Nova” to olbrzymie przedsięwzięcie edukacyjne, ale także i organizacyjne. To nie tylko warsztaty kaligrafii realizowane w tygodniu z udziałem grup szkolnych, weekendowe otwarte warsztaty dla gości indywidualnych, rodzinne kursy kaligrafii (odbyło się już ich kilkanaście edycji), okolicznościowe warsztaty tematyczne, akcje typu wspólne przepisywanie tekstu „Ustawy Rządowej” w Święto Konstytucji 3 Maja, warsztaty wyjazdowe, ale także całe serie materiałów edukacyjnych oraz kilkadziesiąt scenariuszy.

Dlatego szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które współtworzą program edukacyjny: „Scriptorium Villa Nova”, są to: Katarzyna Pietrzak oraz Janusz Korzeniowski (współautorzy projektu), Ewelina Pabisiak, Ewelina Jarnutowska, Katarzyna Krzywicka, Katarzyna Wiśniewska, Monika Raciborska, Krzysztof Guba.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Kaligrafia, fot. K. Pietrzak

Scriptorium Villa Nova | otwarte warsztaty kaligrafii | środy, soboty i niedziele (aktualność)

Pióra w dłoń! W środy, soboty i niedziele zapraszamy na warsztaty kaligrafii dla małych i dużych! Wstęp po wykupieniu biletu do parku.

kaligrafia1, fot. Rafał Pudło.jpg

Kaligrafia – cykl dla rodzin (artykuł)

Jak sprawić, by dziecko nie tylko nauczyło się staranniej pisać, lecz także rozwinęło swoją wyobraźnię, zaczęło lepiej wyrażać siebie i swoje myśli? Przyjść z nim na kurs kaligrafii do Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.

Otwarte warsztaty kaligrafii_1, fot. Michał Kawka

Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka (cykl dla szkół) (artykuł)

W program Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka wpisuje się siedem około dwugodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, w czasie których można odkryć …

kałamarz_srebrny.JPG

Dlaczego warto pięknie pisać? Uzasadnienia z pierwszego polskiego podręcznika kaligrafii (artykuł, Silva Rerum)

Jedynie z wydania z roku 1695 znany jest dziś nieduży podręcznik Kaligrafija abo Kancelaryja, podpisany kryptonimem S.S.J., wskazującym na pióro …