UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

ad_villam_okladka_inwentarz.jpg

Szósty tom serii "Ad villam novam", "Inwentarz Generalny 1696" rozpoczyna serię publikacji dokumentów inwentarzowych opisujących wyposażenie pałacu wilanowskiego od XVII do XIX wieku. Inwentarz spisany po śmierci króla Jana III Sobieskiego stanowi kluczową pozycję dla badaczy tego okresu będąc jedynym i najbardziej kompletnym rejestrem ruchomości króla na terenie stolicy. Przygotowane przez Annę Kwiatkowską opracowanie zawiera odpis dokumentu i komentarz krytyczny.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Synteza problemów wodno-gospodarczych Jeziora Wilanowskiego i rzeki Wilanówki

Jezioro Wiilanowskie, fot. Monika Klimowicz

Nie raz pisaliśmy na łamach wortalu o dramatycznej sytuacji Jeziora Wilanowskiego. Niestety, zły stan wód dotyczy nie tylko samego jeziora, ale też całej zlewni. Aby jasno ocenić stan wód, dokonano rozmaitych prac pomiarowych i badawczych, m.in. objęto monitoringiem jakości wody Potoku Służewieckiego i Jeziora Wilanowskiego. Przekazujemy syntetyczne opracowanie opisujące sieć zbiorników wodnych znajdujących się na terenie dzielnicy Wilanów wraz z informacją o prowadzonych badaniach, wynikami pomiarów i analizą problemów. Ponadto „Synteza problemów wodno-gospodarczych Jeziora Wilanowskiego i rzeki Wilanówki” autorstwa Krzysztofa Wawra zawiera katalog działań, które powinny zostać podjęte, aby odtworzyć ekosystemy zlewni Jeziora Wilanowskiego i rzeki Wilanówki.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
SAM_0781.JPG

Sprawozdanie o Potoku Służewieckim (artykuł)

Wyniki pomiarów środowiskowych prowadzonych na Potoku Służewieckim w 2015 r.

Potok Służewiecki, fot. J. Dobrzańska

Badania powietrza i wody (artykuł)

Prace badawcze w ramach projektu miały na celu ocenę stanu środowiska na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, …

ogrod_wloski_fot.W. Holnicki.jpg

Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w latach 2014–2016 realizowało projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum …