UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Rzetelna widza spotyka się w nich z piękną oprawą graficzną – prawdziwa uczta dla umysłu i zmysłów.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wolontariat | dołącz do wilanowskich rekonstruktorów!

aktualność

Interesujesz się historią i chciałbyś rozwijać swoją pasję w miejscu, w którym ta historia żyje? Masz wiele pomysłów na oryginalne akcje rekonstrukcyjne, którymi chcesz się dzielić? Chciałbyś pomagać w warsztatach prowadzonych przez rekonstruktorów z Muzeum Pałacu w Wilanowie? Dołącz do grona wilanowskich wolontariuszy historycznych!


Imieniny króla 2016, Korowód, fot. M.Klimowicz.jpg

Wolontariuszy zainteresowanych rekonstrukcją zapraszamy do programu Cech Wilanowski, który jest skierowany nie tylko do osób zainteresowanych rekonstrukcją historyczną, ale do wszystkich pasjonatów historii. Ochotnicy uczestniczący w programie poznają epokę króla Jana III, doświadczając różnych dziedzin staropolskiego życia, m.in. kuchni, mody, poligrafii, militariów czy obyczajów. Nazwa programu nawiązuje do staropolskiego systemu, który w cechach i gildiach zrzeszał ludzi o podobnych umiejętnościach i zainteresowaniach. Głównym celem było doskonalenie umiejętności, ale też tworzenie silnych więzi grupowych oraz prowadzenie działalności społecznych na rzecz zrzeszanych osób.


 Jakie zadania mogą wykonywać wolontariusze uczestniczący w programie?

•    wsparcie pracy rekonstruktorów w trakcie prowadzonych warsztatów
•    poszukiwanie i analiza źródeł historycznych
•    katalogowanie przeprowadzonych kwerend
•    pomoc w obsłudze organizowanych imprez/wydarzeń
•    tworzenie dokumentacji fotograficznej prowadzonych działań
•    poszukiwanie pomysłów i inspiracji na wzbogacenie obecnych programów
•    kreowanie nowych twórczych inicjatyw
•    opracowanie nowych przemysłów kultury i gadżetów muzealnych
•    tworzenie bazy wiedzy o szeroko pojętej kulturze staropolskiej
•    tworzenie klubu dyskusyjnego


ODBIORCY: dorośli
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie


KONTAKT:
Adrian Ordakowski
e-mail: aordakowski[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 058 880


Podziel się:
Wykop Facebook
Wilanowscy opowiadacze_Dzień Wolnej Sztuki 2015.jpg

Kiedy pójdziesz do swojego pałacu? – wolontariusze opowiadają o wolontariacie w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Czasami są widoczni, choć nie zabiegają o to ani nie szukają poklasku. Wolontariusze, bo to o nich mowa, robią dla pałacu wiele dobrego. Przypominają nam, że to zgoła naturalna potrzeba dbać o to, co wartościowe, piękne, wspólne. Co może dać wolontariat i jaki widzą w nim sens, pytamy wilanowskich wolontariuszy.

opowiadacz_pałac_fot._I._Kacprzak.JPG

Wolontariat w muzeum | zostań wilanowskim opowiadaczem! |spotkanie 24 maja (artykuł)

Jeśli interesujesz się historią, sztuką lub wybraną dziedziną nauk przyrodniczych (np. ornitologią, geografią, botaniką) oraz sprawia Ci przyjemność kontakt z ludźmi i dzielenie się z innymi własną wiedzą, lubisz poznawać i się uczyć, chcesz bywać regularnie w pięknych pałacowych wnętrzach i ogrodach – zostań wilanowskim opowiadaczem. To znakomita okazja, aby rozwijać własne zdolności i zamiłowania. Nieważny wiek i doświadczenie, liczą się pasja, głód wiedzy i chęć doskonalenia sztuki opowiadania.

wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w Muzeum Pałacu w Wilanowie.