UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Wydany w 1613 r. „Przewodnik po drzewie żywota” to najstarszy dotychczas znany, świecki tekst o charakterze dietetyczno-medycznym z terytorium Polski, spisany w jidysz, języku Żydów polskich. Książka ukazała się jako V tom z serii Monumenta Poloniae Culinaria.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wolontariat w muzeum | zaopiekuj się wilanowskimi ogrodami!

Wolontariusze ogrodowi, fot. Monika Klimowicz.jpg

Wilanowskie ogrody zachwycają o każdej porze roku. Jednak aby wydobyć i zachować ich piękno, potrzebna jest praca wielu rąk. Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do zadbania o to piękno, zapraszamy do ogrodowej współpracy wolontariackiej.

Wolontariat w ogrodach to znakomita okazja do zdobycia wiedzy i doświadczenia z zakresu ogrodnictwa - wilanowscy ogrodnicy służą radą i wsparciem. Przed przystąpieniem do prac zapoznamy wolontariuszy z miejscem: zaprezentujemy pałac oraz otaczające pałac ogrody, utrzymane w różnych stylach. Przybliżymy bogactwo przyrodnicze, a także specyfikę pracy w ogrodach historycznych oraz zasady pięlęgnacji roślin ogrodowych.

Od wolontariusza oczekujemy:

– dyspozycyjności w okresie 2 lipca – 30 września 2018 r. (min. 4 godziny w wybrany dzień tygodnia),

– komunikatywności, chęci do przyswojenia ogólnej wiedzy dotyczącej Muzeum Pałacu w Wilanowie,

– wytrwałości i cierpliwości w wykonywaniu prac ogrodowych.

Niezapominajki_ogrody_wilanowskie_wiosna_2017.jpg

Co oferujemy:

– szkolenie obejmujące zakres wykonywanych prac,

– współpracę w doświadczonym zespole ogrodniczym, z możliwością podnoszenia komptenecji i pogłębiania wiedzy z zakresu ogrodnictwa,

– bezpłatny udział w atrakcyjnych warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Mistrza Macieja Nowickiego,

– możliwość pracy przy pielęgnacji roślin w rekonstruowanych ogródkach dawnych roślin warzywnych, użytkowych, przyprawowych i leczniczych oraz rabatach kwiatowych.


Poznaj sekrety i historię wilanowskiego ogrodu i spraw, aby wyglądałjeszcze piękniej!ODBIORCY: młodzież i dorośli
MIEJSCE: ogrody Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie KONTAKT
e-mail: wolontariat@muzeum-wilanow.pl

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

opowiadacz_pałac_fot._I._Kacprzak.JPG

Wolontariat w muzeum | zostań wilanowskim opowiadaczem! |spotkanie 24 maja (artykuł)

Jeśli interesujesz się historią, sztuką lub wybraną dziedziną nauk przyrodniczych (np. ornitologią, geografią, botaniką) oraz sprawia Ci przyjemność kontakt z ludźmi i dzielenie się z innymi własną wiedzą, lubisz poznawać i się uczyć, chcesz bywać regularnie w pięknych pałacowych wnętrzach i ogrodach – zostań wilanowskim opowiadaczem. To znakomita okazja, aby rozwijać własne zdolności i zamiłowania. Nieważny wiek i doświadczenie, liczą się pasja, głód wiedzy i chęć doskonalenia sztuki opowiadania.

Imieniny króla 2016, Korowód, fot. M.Klimowicz.jpg

Wolontariat | dołącz do wilanowskich rekonstruktorów! (aktualność)

Interesujesz się historią i chciałbyś rozwijać swoją pasję w miejscu, w którym ta historia żyje? Masz wiele pomysłów na oryginalne akcje rekonstrukcyjne, którymi chcesz się dzielić? Chciałbyś pomagać w warsztatach prowadzonych przez rekonstruktorów z Muzeum Pałacu w Wilanowie? Dołącz do grona wilanowskich wolontariuszy historycznych!

Wilanowscy opowiadacze_Dzień Wolnej Sztuki 2015.jpg

Kiedy pójdziesz do swojego pałacu? – wolontariusze opowiadają o wolontariacie w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Czasami są widoczni, choć nie zabiegają o to ani nie szukają poklasku. Wolontariusze, bo to o nich mowa, robią dla pałacu wiele dobrego. Przypominają nam, że to zgoła naturalna potrzeba dbać o to, co wartościowe, piękne, wspólne. Co może dać wolontariat i jaki widzą w nim sens, pytamy wilanowskich wolontariuszy.