Polski Grand Tour w XVIII i początkach XIX w.
Warszawa 2014, format 170x230 mm, s. 468, liczne ilustracje graficzne, oprawa twarda, ISBN 978-83-63580-39-1
„Polski Grand Tour w XVIII i początkach XIX w.” jest zbiorem tekstów ukazujących bogactwo inspiracji i wpływów podróży na kulturę rodzimą. Czytelnik tomu znajdzie się – obok podróżnego – w centrum drogi, na szlaku, który prowadzi przez Wielką Europę kultury, edukacji, duchowych potrzeb, przyjemności, biznesu i pobytów w kurortach. Polska XVIII-wieczna Wielka Podróż została przez autorów książki wpisana i udokumentowana jako uczestnictwo i rzeczywiste współtworzenie kultury europejskiej.
prof. dr hab. Irena Kadulska, Uniwersytet Gdański
Do kupienia teraz w e-sklepie i w księgarni w pałacu.
Polecane
Grand Tour. Narodziny kolekcji Stanisława Kostki Potockiego
Publikacja ta to pamiątka wystawy zorganizowanej w ramach jubileuszu 200-lecia działalności muzeum w Wilanowie 1805-2005. Barwna opowieść o realiach towarzyszących gromadzeniu kolekcji dzieł sztuki przez polskiego luminarza epoki oświecenia, publicystę, krytyka i historyka sztuki, ojca polskiej archeologii, wybitnego męża stanu, twórcę muzeum w Wilanowie Stanisława Kostkę Potockiego.
Grand tour Jana Stanisława i Aleksandra Jana Jabłonowskich
Podróże stały się w XVI i XVII wieku dla Europejczyków i Polaków zjawiskiem powszechnym, wspominano nawet o fenomenie staropolskiego podróżnictwa. …
Diariusz podróży
Od połowy XVI w. w Rzeczypospolitej coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć relacje sporządzane z odbytych podróży zagranicznych. Tendencja ta …
Diariusz drogi Sebastiana Gawareckiego
Diariusz podróży Marka i Jana Sobieskich po Europie w latach 1646–1648 dokumentuje ważny okres w kształtowaniu się osobowości przyszłego władcy Rzeczypospolitej. Dzieło napisane przez opiekuna młodych podróżników Sebastiana Gawareckiego ma jeszcze dodatkową wartość: pokazując, na co ówcześni polscy podróżnicy zwracali uwagę, pozwala wniknąć w ich sposób pojmowania świata.