Teczki edukacyjne z kartami zadań
Oddajemy do Waszej dyspozycji pięknie i rzetelnie przygotowane, bogato ilustrowane teczki edukacyjne z kartami zadań. To pięknie wydane i mądrze pomyślane materiały edukacyjne, które stanowią świetne kompendium wiedzy na dany temat. Na co dzień używamy ich do realizacji lekcji muzealnych i warsztatów - aby urozmaicić wizytę w muzeum i uporządkować zdobywaną wiedzę. Są one również kapitalną pamiątką po wizycie w muzeum, która pozwala sięgnąć do fotografii widzianych w pałacu obiektów i dodatkowych informacji, które uzupełniają temat realizowany podczas spotkania.
Wierzymy jednak, że przydadzą się także Wam - nauczycielom, rodzicom, uczniom, młodszym i starszym badaczom dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Zachęcamy do korzystania z nich w domu i w szkole, przed wizytą w muzeum i po niej. Z pewnością znajdziecie w nich sporo przydatnych informacji. Liczymy, że staną się również zachętą do uczestnictwa w naszych zajęciach i będą wykorzystane w najlepszym z możliwych do tego miejsc - wnętrzach i ogrodach Muzeum Pałacu w Wilanowie.
Polecane
Dzieje rezydencji
Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.
Właściciele pałacu: Od króla do kustosza
Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …
Wszystkim wstęp wolny
Stanisław Kostka Potocki tworzył swoją kolekcję ze znawstwem i pasją. Dobierał dzieła tak, by dały one wyobrażenie o wszystkich okresach i stylach na przestrzeni wieków. W 1805 roku otworzył muzeum w pałacu wilanowskim, dostępne dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale również kształtować gusta estetyczne współczesnych Polaków. Tak jest do dziś.