UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Tereny klucza wilanowskiego i rezydencji wilanowskiej to miejsce wyjątkowe, które przyciągnęło do siebie pradziejowych osadników, założycieli wsi Milanów i wreszcie króla Jana III. To on w pełni docenił nie tylko praktyczne walory podstołecznego położenia Milanowa, ale i naturalny urok miejsca, w którym wzniósł swą nową willę. Dzieło królewskie uzupełniło dzieła natury, jakimi były: szeroka wiślana dolina i jej tarasy, skarpa warszawska i wiślane rozlewiska.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Dekoracyjny dzban-nalewka

Sobiesciana

Dekoracyjny dzban wykonany w Manufakturze Majoliki Księcia Michała Radziwiłła w Nieborowie. Owoidalny brzusiec, na wysokiej nóżce z nodusem. Wysoka, profilowana szyja z pierścieniem i wysokim, wywiniętym wylewem. Uchwyt w kształcie uskrzydlonego smoka. Na brzuścu, pod wylewem, półplastyczna głowa satyra w wieńcu laurowym. Brzusiec malowany w czarną łuskę na szafirowym tle, ozdobiony dwoma rozetowymi medalionami z portretami z jednej strony Marii Kazimiery, z drugiej Jana III Sobieskiego. Pod głową satyra i uchwytu malowane motywy liści akantu i pływających kaczek. Na wylewie malowany czarny monogram „PMR” (Prince Michael Radziwiłł) pod mitrą książęcą oraz monogram „HR” (Helena Rogowska – malarka).

logo POIiŚ

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook