UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Stanisław Kostka Potocki był wielkim erudytą, znawcą sztuki i działaczem oświatowym - człowiekiem przeświadczonym, że polskie warstwy oświecone muszą poznać dorobek nauki europejskiej. Zaliczał się do tych członków późnooświeceniowego establishmentu, którzy - w bardzo trudnych warunkach politycznych - za swe główne zadanie uznali wspieranie rozwoju polskiej kultury.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Porozumienie Rezydencji Królewskich

boxwilanow_rezydencje_krolewskie.jpg

28 listopada 2013 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął honorowym mecenatem Muzea Rezydencje Królewskie Pomniki Historii:

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki,
Zamek Królewski w Warszawie – Pomnik Historii i Kultury Narodowej.

Wcześniej, 21 sierpnia 2012 roku, w obecności Dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego MKiDN Jacka Milera Muzea Rezydencje Królewskie zawarły Porozumienie o współpracy.

Muzea jako historyczne rezydencje królewskie będą koordynować i realizować wspólne przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne i turystyczne. Przygotowany zostanie program obejmujący projekty konserwatorskie i inwestycyjne na lata 2012-2015 oraz kolejny okres finansowy funduszy europejskich na lata 2014-2020. Muzea wspólnie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabiegać będą o publiczne źródła finansowania Programu oraz udział mecenasów kultury.

Zapraszamy na stronę internetową Rezydencji Królewskich.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Pogoń na elewacji pałacu.jpg

Krótki film o Muzeum (film)

Czego nie wiesz, a co powinieneś wiedzieć o muzeum i ludziach, którzy w nim pracują.

7a1  konferencja EOG w ogrodach pałacowych_19.09.2011.jpg

Jak Muzeum Pałacu w Wilanowie wykorzystuje środki europejskie – film (film)

Zobacz, jak Muzeum Pałacu w Wilanowie wykorzystuje środki europejskie. Obejrzyj film o konferencji EOG podsumowującej …

57_64_posąg jana w Łazienkach.jpg

Jan III w Łazienkach (artykuł, Silva Rerum)

Spacerowicze schodzący Agrykolą w kierunku Łazienek zatrzymują niekiedy wzrok na pomniku Jana III. Usytuowanie tego monumentu nie było przypadkowe, zarówno …

studia_wilanowskie_logotyp.png

Program ideowy sal sejmowych na Zamku Królewskim w Warszawie w czasach Jana III (artykuł, „Studia Wilanowskie”)

Studia Wilanowskie, 1977 r. T. I Największym i najbardziej znaczącym artystycznie przedsięwzięciem budowlanym za Jana III na Zamku była przebudowa sal …

44_taca z janem i marysieńką.jpg

Król Jan III Sobieski na Wawelu (artykuł, Silva Rerum)

Król Jan III Sobieski został koronowany na Wawelu na przełomie stycznia i lutego 1676 roku. Uroczystości trwały kilka dni, a …