nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Program Kultura Dostępna

Zapraszamy na spotkania ze sztuką i historią, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne. Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

„Kultura Dostępna” to program dla osób, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do kultury. Do skorzystania z oferty zapraszamy w szczególności:

  • szkoły z małych miejscowości i wsi;
  • ośrodki socjoterapii, świetlice socjoterapeutyczne oraz lokalne ośrodki kultury;
  • domy dziecka, wioski dziecięce i rodzinne domy dziecka;
  • grupy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Wizyta edukacyjna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to możliwość interaktywnego uczenia się przez bezpośredni kontakt ze sztuką i przyrodą. Tworząc programy edukacyjne, ogromną uwagę poświęcamy dostosowaniu sposobu przekazu do różnorodnych potrzeb naszej publiczności. W Wilanowie na chętnych czeka 600 bezpłatnych zajęć edukacyjnych*, w tym:

  • 200 różnorodnych aktywności edukacyjnych dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi (spotkania muzealne, warsztaty opowiadania, warsztaty kaligraficzne, kulinarne, rękodzielnicze, architektoniczne oraz przyrodnicze, zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku czy spacery dla dzieci ze spektrum autyzmu);
  • 400 zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych (w tym lekcje historyczne i przyrodnicze dla dzieci i młodzieży oraz spacery tematyczne dla dorosłych).

Poprzez udział w programie „Kultura Dostępna” Muzeum Króla Jana III w Wilanowie realizuje ideę, która przyświeca mu od wieków. W 1805 roku Stanisław Kostka Potocki, ówczesny właściciel rezydencji wilanowskiej, udostępnił publiczności zgromadzoną w pałacu kolekcję sztuki. Zgodnie z jego wolą było to muzeum otwarte dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale także kształtować gusta estetyczne ówczesnych Polaków. Tak jest do dziś. Wilanów pozostaje miejscem przyjaznym dla wszystkich zwiedzających oraz otwartym na ich potrzeby i zainteresowania.

Program dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmikliknij TUTAJ.

Program dla grup zorganizowanych: kliknij TUTAJ.

Zapraszamy!

Więcej informacji i rezerwacja:

* Udział w programie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, w przypadku większości zajęć obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Zachęcamy też do zapoznania się z otwartymi zasobami wiedzy. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
PASAŻ WIEDZY MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE - KLIKNIJ TUTAJ.

 

           

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
top_maly_cunctis.jpg

Wszystkim wstęp wolny (film)

Stanisław Kostka Potocki tworzył swoją kolekcję ze znawstwem i pasją. Dobierał dzieła tak, by dały one wyobrażenie o wszystkich okresach i stylach na przestrzeni wieków. W 1805 roku otworzył muzeum w pałacu wilanowskim, dostępne dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale również kształtować gusta estetyczne współczesnych Polaków. Tak jest do dziś.

bursztynowa korona.jpg

Kultura Dostępna | dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu Kultura Dostępna dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi. Na niektóre zajęcia obowiązuje rezerwacja, liczba miejsc ograniczona.

rodzina krolewska lalki.jpg

Kultura Dostępna | dla grup zorganizowanych (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu Kultura Dostępna dla grup zorganizowanych. Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja, liczba miejsc ograniczona.

top15wilanowa.JPG

Wilanowski Top 15 (multimedium)

Wilanowski Top 15 to najcenniejsze, najbardziej niezwykłe i najpiękniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzą z całego świata …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

45_zrzut_rezydencja.jpg

Dzieje rezydencji (e-learning)

Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

primus_www_03_x_duch_krola.jpg

Jan III Sobieski. Portret króla (film)

Przyznamy nieskromnie, że udało się nam dokonać rzeczy niesłychanej - odnaleźliśmy ludzi, którzy pamiętają Jana Sobieskiego. Rozmawialiśmy między innymi z …

44_silva rerum logo_m.jpg

Silva Rerum (źródło pochodzenia)

Silva Rerum (Las Rzeczy) – tak nazywano rozmaite almanachy naszych przodków, mieszkańców Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Były to zbiory zapisków o …