UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Edukacja – rezerwacja i informacje

Edukacja_logo.jpg

Bilety na zajęcia edukacyjne w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie można rezerwować:

telefonicznie: (+48) 22 5442 850 (od poniedziałku do piątku w godz. 9–16),

pisząc na adres: bilety@muzeum-wilanow.pl,

– online: poprzez moduł rezerwacji online.WAŻNE INFORMACJE:

– Rezerwacji na dany tydzień można dokonać najpóźniej do wtorku wieczorem w poprzedzającym tygodniu. O ewentualne wolne terminy na dany tydzień, które nie są już dostępne online, można pytać w biurze rezerwacji naszego muzeum.
– W przypadku rezerwacji zajęć łączonych prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z biurem rezerwacji.
– Płatności można dokonać w kasie Muzeum w dniu wizyty (kartą lub gotówką) bądź online poprzez system PayU.
– Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną Muzeum.
– Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rezerwacji i sprzedaży biletów onlineregulaminem zwiedzania pałacu i wystaw czasowych oraz regulaminem zwiedzania parku.

CENA ZAJĘĆ W JĘZYKU POLSKIM:

lekcje i warsztaty historyczne oraz przyrodnicze:
10 zł/os. + 100 zł/grupa*

spacery tematyczne dla dorosłych:
bilet wstępu do pałacu lub parku/os. + 100 zł/grupa*

CENA ZAJĘĆ W JĘZYKU OBCYM:

lekcje historyczne oraz przyrodnicze:
10 zł/os. + 150 zł/grupa*

spacery tematyczne dla dorosłych:
bilet wstępu do pałacu lub parku/os. + 150 zł/grupa*

* Jedna grupa nie powinna liczyć więcej niż 25 osób.


Zajęcia edukacyjne w Wilanowie to sztuka, historia, kultura, natura i tradycja.

LEKCJE MUZEALNE

Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu - zależnie od tematu lekcji. Spotkania muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.

WARSZTATY HISTORYCZNE

Służą pogłębieniu wiedzy w zakresie wybranego tematu. Odbywają się one w sposób stacjonarny (w wybranej sali lub w sezonie w namiocie edukacyjnym rozstawionym w parku lub w sali edukacyjnej w Wozowni). Zależnie od tematu wykorzystują też część ekspozycji muzealnej. Warsztaty prowadzone są także na wybranych wystawach czasowych.

LEKCJE I WARSZTATY PRZYRODNICZE

W ramach lekcji przyrodniczych uczestnicy poznają tajemnice zwierząt i roślin parkowych, jak również mają okazję wykonać proste eksperymenty. Zajęcia odbywają się zarówno w plenerze, jak i w sali edukacyjnej.

SPACERY TEMATYCZNE

Gości dorosłych zapraszamy na zorganizowane spacery tematyczne prowadzone przez edukatorów muzealnych, podczas których, wędrując po najpiękniejszych komnatach wilanowskiej rezydencji króla Jana III oraz otaczających ją ogrodach, podejmiemy rozmowę o kulturze sarmackiej, symbolice pałacowych wnętrz i przemianach w sztuce ogrodowej.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook

Lekcje muzealne (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół i w każdym wieku do udziału w lekcjach muzealnych. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania, przystosowana merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb grup szkolnych. Zachęcamy do łączenia lekcji muzealnych z niezwykle atrakcyjnymi warsztatami historycznymi i lekcjami przyrodniczymi.

top15wilanowa.JPG

Wilanowski Top 15 (multimedium)

Wilanowski Top 15 to najcenniejsze, najbardziej niezwykłe i najpiękniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzą z całego świata …

top_maly_cunctis.jpg

Wszystkim wstęp wolny (film)

Stanisław Kostka Potocki tworzył swoją kolekcję ze znawstwem i pasją. Dobierał dzieła tak, by dały one wyobrażenie o wszystkich okresach i stylach na przestrzeni wieków. W 1805 roku otworzył muzeum w pałacu wilanowskim, dostępne dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale również kształtować gusta estetyczne współczesnych Polaków. Tak jest do dziś.

il.1 Brama do pałacu.jpg

Jak zaplanować wizytę w muzeum? (artykuł)

Drodzy Nauczyciele, jeśli planujecie wraz z uczniami odwiedzić Muzeum Pałac w Wilanowie i chcecie, aby ta wizyta była dla uczniów jak najciekawsza i najkorzystniejsza pod względem edukacyjnym, zebraliśmy dla Państwa informacje, które pomogą Państwu odpowiednio się do tego przygotować.

Edukacja_logo.jpg

Edukacja dla najmłodszych - film (film)

Muzeum Pałac w Wilanowie to miejsce pełne niezwykłych opowieści - o królu Janie III, jego pięknej żonie Marii Kazimierze i …

wprowadzenie_jencow_tureckich_do_wilanowa_plaskorzezba_fasada_palac.jpg

Aktywności edukacyjne dla dorosłych (artykuł)

Rezydencja wilanowska wraz z otaczającym ją ogrodem należą dziś do najcenniejszych pomników polskiej kultury. Aby umożliwić bliższe zapoznanie się z …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

quiz_duzy_zrzut_sobieski_potocki.jpg

Quiz wilanowski (multimedium)

Królów już nie ma w naszym kraju, za to królewski pałac w Wilanowie jest miejscem, gdzie królują opowieści. Przekonaj się o tym, wybierz postać z kolażu i odpowiedz na pytanie! W tym miejscu odkrywamy tajemnice mieszkańców pałacu wilanowskiego i ich pasje, o których nie mówią podręczniki szkolne. Warto poznać inne oblicze króla Jana III i zobaczyć, czym się zajmował, kiedy miał trochę wolnego czasu. Albo przekonać się, która z pięknych właścicielek królewskiej rezydencji była uzależnioną od mody salonową lwicą, a która twardą „rządziochą”. Rozwiązując quiz, idziesz miłą drogą do wiedzy...