UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wilanowski mikrokosmos | otwarte warsztaty badawcze | 9 września

aktualność

Porosty. Fot. Rafał Pudło.jpg

Ogrody wilanowskie to pełen niezwykłych stworzeń fascynujący mikrokosmos. Wielkie drzewa i głośno śpiewające ptaki zachwycają od razu. Ale żeby dostrzec tętniące głębiej życie, warto skorzystać z dodatkowego sprzętu. Zapraszamy na otwarte warsztaty przyrodnicze, w czasie których za pomocą lup, binokularów i mikroskopów będziemy poznawać najmniejszych mieszkańców królewskich ogrodów. Tematem majowego spotkania będzie mikroświat grzybów i porostów. Przygotujemy dużo preparatów mikroskopowych, dzięki którym z bliska poznamy te tajemnicze organizmy.

Warsztaty mają charakter otwarty – można dołączyć w dowolnym momencie. Przewidujemy aktywności skierowane zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. 

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych.

Terminy: 27 maja, 9 września.

Czas trwania: godz. 15–18.

Zasady uczestnictwa: po wykupieniu biletu wstępu do parku.


PATRONAT MEDIALNY:

Dziecko w Warszawie logo

Podziel się:
Wykop Facebook
wiesci_kwadrat.jpg

Wieści z parku - blog przyrodniczy (artykuł)

Kiedy najlepiej odwiedzić park w Wilanowie? Jesienią, gdy przybierze królewskie barwy złota i purpury? Zimą, gdy gościnnie z północy zawitają …

Potok Służewiecki, fot. J. Dobrzańska

Badania powietrza i wody (artykuł)

Prace badawcze w ramach projektu miały na celu ocenę stanu środowiska na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, …

Park Angielski

Co wisi w powietrzu? O badaniach jakości powietrza (artykuł)

W ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” prowadziliśmy szeroko zakrojone, wieloaspektowe badania stanu środowiska, które pozwalają ustalić obecną sytuację przyrodniczą terenu Wilanowa, dając podstawę do monitorowania postępujących w przyszłości zmian. Jednym z kluczowych obszarów badań są pomiary i analizy powietrza, które stanowi istotną składową całego środowiska.