UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Rycerskie czyny i cnoty Jana III Sobieskiego znane były w całej Europie. Wizerunek Sobieskiego stał się podobnie rozpoznawalny, jak portrety papieża, cesarza czy króla Francji. Głównymi bohaterkami tej książki są graficzne tezy dedykowane Janowi III. Autorzy wielkoformatowych rycin akademickich połączyli wątki propagandy wizualnej z okresu przed- i powiedeńskiego z erudycyjną argumentacją naukową.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie

wolontariat.jpg

Wolontariat w muzeum, czyli zrób coś dobrego dla siebie i innych!

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie serdecznie zaprasza do włączenia się w fascynującą przygodę w ramach wilanowskiego wolontariatu wszystkich tych, którzy:

 • cechują się otwartością, uprzejmością i pracowitością;
 • są gotowi do podejmowania wyzwań;
 • chcieliby rozwinąć swoje kompetencje zawodowe oraz zobaczyć, jak wygląda praca w instytucji kultury;
 • odznaczają się altruizmem i bezinteresownością.

→ Zapraszamy do zespołu wilanowskich opowiadaczy, którzy z pasją opowiadają gościom muzeum o wybranych obiektach >>WIĘCEJ

→ Wolontariusze zainteresowani historią mogą też dołączyć do wilanowskiego zespołu rekonstrukcyjnego >>WIĘCEJ

→ Natomiast miłośników przyrody zapraszamy do włączenia się w prace w spektakularnych historycznych ogrodach Wilanowa >>WIĘCEJ

***

Nasi wolontariusze od lat wspomagają Muzeum Pałacu w Wilanowie poprzez włączanie się w szereg interesujących aktywności. Dzięki ekscytującemu doświadczeniu, jakim jest wolontariat w Wilanowie, możesz:

 • zostać wilanowskim opowiadaczem i informować gości o tajemnicach wybranych eksponatów muzeum;
 • pomóc przy działaniach związanych z naukowym opracowywaniem historii rezydencji w Dziale Sztuki;
 • wesprzeć realizację konferencji oraz cyklu debat i seminariów organizowanych przez Dział Rozwoju;
 • archiwizować informacje prasowe w wilanowskiej bibliotece;
 • zostać asystentem gości niepełnosprawnych (nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia; dla chętnych przeprowadzimy szkolenie).

A w przypadku ukończenia studiów o profilu konserwatorskim:

 • pomagać w pracy Działu Prewencji i Konserwacji w opiece nad wilanowskimi kolekcjami, ich dokumentowaniem oraz porządkowaniem.

***

Wszystkim naszym wolontariuszom w okresie współpracy z muzeum oferujemy:

 • podpisanie porozumienia o współpracy, a po jej zakończeniu – zaświadczenie wraz z referencjami,
 • zapoznanie z pałacem i parkiem,
 • bezpłatne wejścia do pałacu i parku,
 • bezpłatne uczestnictwo w wykładach, spotkaniach klubowych, wernisażach, koncertach, spektaklach teatralnych organizowanych w muzeum,
 • kontakt z kuratorami wystaw i promotorami sztuki,
 • 15% zniżki na wydawnictwa oferowane przez muzeum.

Jeśli chcesz się rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, współtworzyć interesujące projekty i nawiązywać nowe znajomości - dołącz do nas! Wolontariat w Wilanowie to doskonała okazja do potwierdzenia swoich umiejętności w zakresie pracy z grupą, sprawnej organizacji, a także odpowiedzialności i kreatywności.

Już dziś wypełnij formularz zgłoszenia i wyślij na adres zszlenkier[at]muzeum-wilanow.pl

Zaprosimy Cię na rozmowę, podczas której opowiesz nam o swoich pasjach, zainteresowaniach i oczekiwaniach wobec wolontariatu w naszym muzeum. 

Decyzję o rozpoczęciu współpracy podejmiemy w ciągu kilku dni na podstawie Twojego zgłoszenia, rozmowy wstępnej oraz aktualnego zapotrzebowania muzeum na pracę wolontariuszy. 

Nie zwlekaj! Dołącz do nas!

Poniżej możesz zapoznać się z regulaminem wolontariatu oraz innymi dokumentami.

Informacje i koordynacja:
Zofia Szlenkier
zszlenkier[at]muzeum-wilanow.pl

®→

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Wilanowscy opowiadacze_Dzień Wolnej Sztuki 2015.jpg

Kiedy pójdziesz do swojego pałacu? – wolontariusze opowiadają o wolontariacie w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Czasami są widoczni, choć nie zabiegają o to ani nie szukają poklasku. Wolontariusze, bo to o nich mowa, robią dla pałacu wiele dobrego. Przypominają nam, że to zgoła naturalna potrzeba dbać o to, co wartościowe, piękne, wspólne. Co może dać wolontariat i jaki widzą w nim sens, pytamy wilanowskich wolontariuszy.

Pałac w Wilanowie.jpg

Praktyki studenckie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Jeśli chcesz pracować w najbardziej dynamicznym, kreatywnym i demokratycznym zespole muzealnym, podejmij praktyki w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Minimalny okres praktyki wynosi 4 tygodnie. Praktykanci są angażowani w codzienne funkcjonowanie muzeum, realizację projektów, warsztatów, działań edukacyjnych, prace biurowe.

Edukacja_logo.jpg

Edukacja dla najmłodszych - film (film)

Muzeum Pałac w Wilanowie to miejsce pełne niezwykłych opowieści - o królu Janie III, jego pięknej żonie Marii Kazimierze i …

45_zrzut_rezydencja.jpg

Dzieje rezydencji (e-learning)

Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …