GIS w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
GIS (ang. Geographic Information System), czyli system informacji przestrzennej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie gromadzi informacje dotyczące: terenu, budynków, parku, obiektów architektonicznych, rzeźby ogrodowej, elewacji, wnętrz, drzew i krzewów oraz wyników badań archeologicznych. Zebrane mapy są dostępne na geoportalu: gis.muzeum-wilanow.pl/gis.
Wszystkie obiekty przestrzenne utworzone zostały na podstawie kartometryczej dokumentacji architektoniczneh i geodezyjnej, z wykorzystaniem oprogramowania ArcGIS. Na podstawie mapy zasadniczej terenu muzeum zostały utworzone osobne warstwy tematyczne dla różnego typu obiektów. Każdy prezentowany obiekt został opisany i jest prezentowany w kontekście wybranych aktualnych i archiwalnych dokumentacji: fotograficznej, konserwatorskiej, architektonicznej i ikonograficznej.
Poszczególne warstwy powstały dzięki programom: Infrastruktura i Środowiko (archeologia) oraz Kultura+ (pozostałe).
Polecane
Do czego służy GIS – wywiad
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, dokumentując różne obszary swojej działalności, od kilku lat wykorzystuje System Informacji Przestrzennej (GIS). …
Dokumentacja GIS EOG
Efekty badań prowadzonych w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” były na bieżąco …
Motywy roślinne w dekoracjach rzeźbiarskich na fasadzie pałacu w Wilanowie
Autorzy wszystkich opracowań dotyczących pałacu w Wilanowie zgodnie twierdzą, że oprócz funkcji czysto dekoracyjnych jego wystrój miał nawiązywać do idei …
Historia parku
W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.