Jan III. Król Pol. W. X. Litewski
Owalny portret Króla w kirysie, z naramiennikiem w kształcie złoconego lwa. Pod zbroją, na ramieniu, widoczna kolczuga. Czerwony płaszcz podbity białym futrem z haftowanym (?) orderem Ducha Świętego zapięty na ramieniu. Na szyi łańcuch orderowy Orderu Ducha Świętego, na głowie wieniec z liści laurowych. Poniżej portretu, w owalu monochromatyczny herb Rzeczypospolitej Obojga Narodów z okresu panowania Jana III Sobieskiego – z herbem Sobieskich Janina w centrum. Pod nim okalające portret gałązki lauru i dębu. Pomiędzy portretem a wieńcem minuskułą kursywną zamieszczona informacja o autorze i wydawcy: Dessine sur pierre par Mmelinie Letronne Varsovie de la Litographie de l’auteur.
Poniżej kompozycji majuskułą podpis: Jan III. Król Pol. W. X. Litewski (karta u dołu być może odcięta, brak dalszych informacji w podpisie znanych z innych odbitek).
Litografia jest powtórzeniem portretu Jana III namalowanego przez Marcello Bacciarellego, a znajdującego się obecnie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie. Wydawca René Louis Letronne był francuskim litografem, rysownikiem i miniaturzystą, przybyłym do Warszawy w 1817 r. W stolicy otworzył m.in. szkołę rysunku dla dziewcząt, gdzie poznał swą przyszłą żonę Celinę Grosse. W 1820 roku otworzył w Warszawie zakład litograficzny działający do roku 1829. Obok rysunków własnych litografował także prace swoich uczniów. W ten zapewne sposób powstał portret Sobieskiego skopiowany z płótna Bacciarellego przez żonę wydawcy.