Program dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Zapraszamy Uniwersytety Trzeciego Wieku na zajęcia edukacyjne – to znakomita okazja do bliższego poznania króla Jana III i jego epoki.
Spacery tematyczne, prowadzone przez edukatorów muzealnych, dają możliwość uważnego przyjrzenia się wnętrzom pałacu, poznania historii wilanowskiej rezydencji – pałacu oraz ogrodów, a także jej słynnych właścicieli. Podczas warsztatów można zrelaksować się przy ćwiczeniach kaligraficznych lub wspólnie ugotować dania według dawnych przepisów.
Grupom zainteresowanym długofalową współpracą oferujemy cykle edukacyjne – spacerów, wykładów i warsztatów. Kultura sarmacka, obyczaje, kulinaria, higiena, moda, gry i zabawy towarzyskie – to tylko niektóre z propozycji tematów wykładów przybliżających życie codzienne w XVII i XVIII wieku. Tematyka zajęć może być dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb słuchaczy. W sprawie szczegółów oferty prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny.
Szczegółowe informacje:
Małgorzata Ziemińska
mzieminska@muzeum-wilanow.pl
tel. (22) 54 42 860
Bilety:
t: 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16)
m: bilety@muzeum-wilanow.pl
Polecane
Aktywności edukacyjne dla dorosłych
Rezydencja wilanowska wraz z otaczającym ją ogrodem należą dziś do najcenniejszych pomników polskiej kultury. Zapraszamy grupy gości dorosłych na zorganizowane spacery tematyczne prowadzone przez edukatorów muzealnych, podczas których zwiedzimy najpiękniejsze komnaty wilanowskiej rezydencji króla Jana III oraz otaczające ją ogrodach. Porozmawiamy też o kulturze sarmackiej, symbolice pałacowych wnętrz i przemianach w sztuce ogrodowej. Spacery są wzbogacone o specjalnie opracowane materiały dydaktyczne.
Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie
Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie to niesamowita przygoda: nowi ludzie, nowe doświadczenia i potężna dawka wiedzy o historii, kulturze, przyrodzie! Wybierz coś dla siebie.
Właściciele pałacu: Od króla do kustosza
Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …
Dzieje rezydencji
Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.