Nie taka słaba płeć! | nowe zajęcia online dla grup
Niezwykłe kobiety z przeszłości, które mimo wielu przeszkód podążały za swoimi marzeniami, mogą być dla nas inspirującymi przykładami. Zapraszamy na lekcję każdego, kto choć raz w życiu stracił wiarę w swoje możliwości i usłyszał, że się „nie nadaje”, bo jest dziewczynką / chłopcem / za wysoki / za niski / nie dość bystry − a w głębi serca czuł, że byłby świetny!
Dla kogo: grupy w wieku 10−12 lat
Koszt zajęć: 180 zł (w języku polskim), 250 zł (w języku obcym)
Czas trwania: około 45 min.
Po telefonicznym lub mejlowym ustaleniu terminu Biuro Rezerwacji prześle opiekunowi grupy link, pod którym odbędzie się lekcja online. Prosimy o rozesłanie informacji i linku uczniom. W zajęciach można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Zachęcamy nauczycieli do wspólnego uczestniczenia.
Rezerwacja:
t: (+48) 798 290 977 lub (+48) 22 544 28 50 (pon.–pt., godz. 9–16)
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem organizacji zajęć online oraz instrukcją logowania:
Polecane
Słynne kobiety w Rzeczypospolitej XVIII wieku
„Słynne kobiety w Rzeczypospolitej XVIII wieku” to książka, która zrodziła się z pytania, jak prezentowała się kobieca sława, zanim epoka rozbiorów wyznaczyła paniom godną pozycję matek-Polek i Spartanek. Autorzy 23 studiów wykorzystują bogate opracowania i źródła, dzięki czemu nakreślone wizerunki odsłaniają mniej znane oblicza kobiet tej epoki.
Fundatorki architektury, mecenaski sztuki, projektantki ogrodów. Nowe role kobiet w dawnej Rzeczypospolitej
Tradycyjnie kobiety w kulturze staropolskiej zajmowały się opieką nad domem, hodowlą roślin oraz dbaniem o dzieci i zwierzęta gospodarskie. Do …
Muzyczne refleksje i doświadczenia kobiet w Rzeczpospolitej Obojga Narodów w XVII i XVIII w.
W I księdze Dworzanina (Wenecja 1528) Baldassare Castiglione poświęcił wiele miejsca obecności muzyki na dworach, zauważając silne związki tej sztuki …
Dobrodziejki i klienci. Specyfika patronatu kobiecego i relacji klientalnych w czasach saskich
Prof. Bożena Popiołek otwiera nowy rozdział badań nad dziejami kobiet, pokazuje je w rolach patronki, mecenaski, dobrodziejki i kreatorki własnego zaplecza klientalnego. Bogato ilustrowana książka wyróżnia się także tym, że Autorka pozwoliła „mówić” źródłom, w przekonaniu, że żaden opis, żadna charakterystyka nie odda bogactwa dawnego języka, nie pozwoli wniknąć w mentalność ówczesnych ludzi.
„Elżbieta Sieniawska. Królowa bez korony” - przypominamy jedną z najwybitniejszych kobiet polskiej historii
3 lipca 1720 r. Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska zakupiła zaniedbane dobra wilanowskie od królewicza Konstantego Sobieskiego. W ciągu 9 lat …
Kobiety w kulturze staropolskiej
Repertuar ról społecznych i zawodowych przewidzianych dla płci pięknej z pewnością był inny niż dziś, często jednak po uważniejszym przyjrzeniu się okazuje się nie taki jednolity i wręcz... zaskakujący.