Dojazd do muzeum
- Parking znajduje się w odległości ok. 300 m od pałacu.
- Najdogodniejsze dojście do pałacu z pętli autobusowej WILANÓW: by dostać się do muzeum, należy przejść na drugą stronę ulicy Powsińskiej. Najdogodniejszym przejściem są pasy z sygnalizacją świetlną znajdujące się przy barze McDonald. Przechodzimy na drugą stronę ulicy, dochodzimy do ogrodzenia, po czym kierujemy się w prawo i cały czas idziemy prosto chodnikiem. Po drodze po lewej stronie mijamy szereg budynków oraz kościół, za którym zaczyna się teren muzeum.
Dla osób na wózkach inwalidzkich
- Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępne są parter pałacu oraz park. Muzeum dysponuje rampami rozkładanymi ułatwiającymi wjazd i wyjazd z pałacu oraz poruszanie się po parterze pałacowym. WAŻNE! Ze względu na historyczny charakter miejsca jeszcze nie wszystkie progi zostały usunięte, a długość ramp, jakie możemy zastosować w obecnych warunkach, pozwala na osiągnięcie kąta nachylenia przy wjeździe i wyjeździe wynoszącego 24%. Dlatego osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich proszone są o przyjście do muzeum wraz z osobą towarzyszącą.
- Uwaga! Ze względu na przejściowe trudności techniczne osoby poruszające się na wózkach elektrycznych czasowo nie mają możliwości wjazdu do pałacu. Niedogodności zostaną jak najszybciej usunięte.
- Pierwsze piętro pałacu i Sala Uczt oraz poziom -1 nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Oranżeria
- Dla osób zwiedzających dostępny jest wyłącznie poziom 0.
- Do wejścia dla zwiedzających prowadzą stopnie o łącznej wysokości 36 cm. Dodatkowo przy wejściu znajduje się próg o wysokości 6 cm. Muzeum dysponuje rampami rozkładanymi ułatwiającymi wjazd i wyjazd z Oranżerii.
- Przestrzeń w Oranżerii jest duża i dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Pompownia
- Budynek Pompowni nie jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- Do budynku prowadzi droga pokryta nierówną nawierzchnią. Przestrzeń przed budynkiem jest wyłożona kostką granitową o łupanej nawierzchni.
- Przed drzwiami wejściowymi znajduje się próg o wysokości 7 cm.
- Wewnątrz budynku ze strefy wejściowej do głównej powierzchni Pompowni, w której odbywają się warsztaty, prowadzą schody (do pokonania jest 85 cm). W chwili obecnej nie ma możliwości pokonania tych schodów. Zgodnie z zaleceniami audyty rozważany jest montaż podnośnika.
Villa Intrata
- Dojście do budynku wyłożone jest nierówną nawierzchnią – granitowa kostka o powierzchni łupanej.
- Budynek Villi Intraty nie jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z powodu schodów, które znajdują się przy każdym z trzech wejść do budynku.
- Dla budynku został wykonany audyt dostępności architektonicznej i pracujemy nad wdrożeniem optymalnego rozwiązania.
Informacje dla osób z wózkami dziecięcymi
- Osoby odwiedzające muzeum z dziećmi w wózkach dziecięcych (głębokich lub spacerowych) prosimy o pozostawienie wózków w specjalnie do tego celu przygotowanej szatni. Ze względu na historyczny charakter miejsca oraz małą powierzchnię większości sal wejście do pałacu z wózkiem dziecięcym nie jest możliwe.
- Na czas zwiedzania pałacu, muzeum wypożycza nosidła przeznaczone dla dzieci. Są one dostępne w szatni. Pracownicy służą pomocą w ich wiązaniu, przygotowana jest też instrukcja użytkowania.