Pokoje Chińskie 

Przypominają dawne, XIX-wieczne gabinety kolekcjonerów, gdzie eksponaty prezentowano w pewnym natłoku. Dekoracje inspirowane sztuką orientalną pochodzą z lat 80. XIX w. Obecnie prezentowane są tu meble w stylu chińskim oraz kolekcja sztuki dalekowschodniej.

Stół nanban

To jeden z najcenniejszych wyrobów rzemiosła artystycznego w zbiorach muzeum. Powstał w 1610 r. w Japonii. Styl nanban oznacza „sztukę południowych barbarzyńców” i odnosi się do dekoracyjnych wyrobów japońskich z XVI i XVII w., w których zaznaczyły się silne wpływy europejskie. Ornament zdobiący bezcenny mebel wykonano z laki, prószonego złota, srebra i masy perłowej.

Pokoje Myśliwskie

Urządzono je dla podkreślenia roli łowiectwa w funkcjonowaniu rezydencji i jej mieszkańców. Na współczesną aranżację składają się dzieła i przedmioty o tematyce myśliwskiej z różnych epok, takie jak: obrazy, stoliki ze scenami polowania, komplet mebli z XVIII stulecia zdobionych scenami z bajek La Fontaine’a oraz akcesoria łowieckie – broń palna z XVII, XVIII i XIX w., prochownice, manierki i rogi myśliwskie.

Kula z kości słoniowej

Kula rzeźbiona jest ażurowo i ozdobiona długim frędzlem z jedwabiu. Zewnętrzna warstwa kryje w sobie 13 mniejszych koncentrycznych kul, z których każda dekorowana jest innym ornamentem i porusza się niezależnie. Tego typu wyroby chińskich rzemieślników trafiały do europejskich kolekcji jako osobliwości sztuki dalekowschodniej. Zbierano je ze względu na ich oryginalność, egzotyczność, podziwiano niezwykły kunszt wykonania.

Damskie biurko i kabinet

Wysokiej klasy meble reprezentują rozpowszechnioną w Europie XVIII w. modę na sztukę inspirowaną dziełami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu. Oba zdobione są czarną laką z malowanymi na niej pejzażami. Meble zaginęły podczas II wojny światowej. Dzięki prowadzonemu w Państwowych Zbiorach Sztuki w Dreźnie projektowi badawczemu udało się ustalić ich pochodzenie i zwrócić do kolekcji wilanowskiej.