Aby przeszkolić pracowników w swojej instytucji, wykonaj następujące kroki:
- Wybierz moduł, z którego chcesz przeszkolić pracowników. Listę i opis dostępnych szkoleń znajdziesz poniżej.
- Wybierz trenera, który poprowadzi Twoje szkolenie.
- Potwierdź szkolenie w biurze ECHOCAST.
Wybierz moduł
Dostępnych jest siedem modułów szkoleniowych – dokładne opisy szkoleń dostępne poniżej. Zazwyczaj proces szkolenia pracowników powinien zacząć się od „Doskonałej obsługi klienta instytucji kultury”. Moduł ten może być połączony z „Różnymi potrzebami zwiedzających”. Pozostałe materiały służą rozwijaniu już przećwiczonych kompetencji i zaplanowane są jako dalsze etapy procesu pracy z zespołem i kształtowania standardów jakości obsługi.
Właśnie w takim, szerszym kontekście – wypracowywania i utrzymywania optymalnych dla danej instytucji rozwiązań pracy z publicznością – warto planować szkolenia pracowników i współpracowników. W dobraniu konkretnych modułów szkoleniowych ECHOCAST do oczekiwań zamawiającego i specyfiki danej instytucji może pomóc koordynator programu.
Wybierz trenera
Certyfikowani trenerzy programu ECHOCAST Polska to osoby, które przeszły szkolenie z umiejętności trenerskich, znają zaktualizowane materiały ECHOCAST i po zdaniu egzaminu otrzymały certyfikat.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie nie pośredniczy w organizacji szkoleń, ale udziela informacji o osobach z aktualnymi certyfikatami – poniżej udostęniamy listę wraz z danymi kontaktowymi. Szkolenia odbywają się zgodnie ze standardami ECHOCAST według zaktualizowanych, zmodyfikowanych i dostosowanych do warunków polskich instytucji kultury materiałów.
Wszystkich chętnych do zorganizowania szkolenia z wykorzystaniem aktualnych materiałów ECHOCAST zapraszamy do kontaktu z wybraną osobą z listy certyfikowanych trenerów.
Dopnij szczegóły szkolenia
Po wyborze modułu szkoleniowego oraz trenera skontaktuj się z biurem ECHOCAST Polska, by potwierdzić egzamin i ustalić szczegóły opłaty. Aktualne ceny, zgodne z Regulaminem programu ECHOCAST Polska, są zawsze dostępne na stronie WWW Muzeum Pałacu w Wilanowie.
Grupa szkoleniowa powinna liczyć ok. 12 osób, nie więcej niż 16 – wtedy będą mogły zajść procesy grupowe, a uczestnicy skorzystają ze spotkania. Przerwa obiadowa w ciągu dnia to szansa na integrację pracowników i wzmocnienie ich poczucia przynależności do instytucji – dlatego, jeśli to możliwe, zapewnij im poczęstunek, np. ciepły posiłek, albo stwórz warunki do tego, by mogli przerwę spędzić razem.
Po szkoleniu, zdaniu egzaminu i uzyskaniu certyfikatu pracownicy są zazwyczaj zmotywowani do pracy na najwyższym poziomie. Warto pamiętać o tym, by podtrzymywać ten entuzjazm i wzmacniać ich kompetencje – to po prostu doskonała szansa na dobrą pracę zespołu, kontakty z publicznością na najwyższym poziomie i w rezultacie doskonały wizerunek instytucji spełniającej najwyższe standardy.
Koordynatorzy programu ECHOCAST Polska chętnie pomogą w dobraniu odpowiedniego modułu i doradzą w kwestiach organizacyjnych – możesz do nas pisać z wszelkimi pytaniami na echocast@muzeum-wilanow.pl. Zachęcamy też do zapoznania się z regulaminem programu.